- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Зеленський затвердив санкції щодо осіб і компаній з РФ, причетних до перевезення окупантів і техніки

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запровадження санкцій проти трьох російських фізичних та 182 юридичних осіб, яких Росія використовує для перевезення залізницею особового складу та військової техніки.

Відповідний указ №50/2023 та рішення РНБО від 28 січня опублікований на сайті глави держави.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 січня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – йдеться в документі.

Відповідно з доповненнями до рішення РНБО, українські санкції строком на 10 років застосовуються до трьох індивідуальних підприємців, громадян РФ та 182 компаній з Росії.

Про запровадження санкцій Зеленський також повідомив у традиційному вечірньому зверненні до українців.

«Я підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо санкцій проти юридичних та фізичних осіб, яких використовує держава-агресор, щоб перевозити залізницею військову техніку та солдатів. Йдеться про 185 компаній та осіб. Їхні активи в Україні блокуються, наявне майно буде використовуватися для нашої оборони. Ми будемо працювати над тим, щоб аналогічне блокування було застосоване й іншими країнами», – заявив президент.

Він подякував усім, хто допомагає посилювати санкції проти Росії. «І, до речі, дякую всім розслідувачам, які викривають шляхи, що їх використовує держава-терорист, намагаючись обійти санкції!», – додав Зеленський.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.