Журналіст Ніколов про яйця по 17 грн для Міноборони: «Нехай Резніков ще більше нассить людям в очі, нехай ще більше моральних уродів підніме голос на його захист»

Юрій Ніколов, журналіст та засновник проекту «Наші гроші», заявив, що міністр оборони Олексій Резніков робить все, аби закріпити наратив «17 гривень за яйце - то щось мутне». Але, за словами розслідувача, у глави Міноборони виходить тільки закріпити свою роль як людини, що покриває таємниці мільярдних потоків.

Ніколов

Юрій Ніколов, журналіст та засновник проекту «Наші гроші» Фото: investigator.org.ua

«Він упорото не показує накладних з військових частин, з яких би очевидно було зрозуміло – почім же яйця везли солдатам. І я вже знаю чому він їх не показує, а несе всяку дічь. Але почекаємо, це не моя таємниця. Нехай Резніков ще більше нассить людям в очі, нехай ще більше моральних уродів підніме голос на його захист», – написав Ніколов у Facebook.

«А поки що про надписи у колонках в каталогах Міноборони. Я спеціально перерив різні контракти. І у них, вочевидь в залежності від освіти автора таблиці, писали як попало. По науці треба писати просто – «Ціна за одиницю, грн». Але серед воєнних і їхніх постачальників не всі пам’ятають вищу освіту. Буває. Тому і пишуть що попало. Хтось додає «Ціна за кг». Хтось додає «Ціна за кг(шт)». Хтось обрізає до просто «Ціна». У будь-якому разі Резніков бреше. Гірше Трампа, чесне слово», – додає журналіст.

николов яйца

Раніше Ніколов вказував, що в пресрелізі Міноборони продовжується брехня про те, що вони купують не картоплю, а послугу.

Як йдеться в розслідуванні Наші гроші, через півтора місяця після скандалу з завищеними цінами на продукти харчування міністр оборони Олексій Резніков продовжив насаджувати наратив про те, що у ціні яєць 17 гривень – не все так однозначно.

«Ми знайшли для міністра у його ж контрактах ті, в яких у шапочці каталогу написано нормально – ціна за кг/шт. Тобто різні клерки у різних контрактах підписують назви колонок як їм заманеться. Реальною метою цих накидів з боку міністра є відволікання уваги людей від того, що в цих самих контрактах Міноборони були записані дикі ціни і на інші товари. Наприклад, картопля по 22 гривні при магазинній ціні 7-8 гривень – це ще більша маржа, ніж на яйцях по 17 при магазинній ціні 7», – йдеться в розслідуванні.

картопля міноборони

Після того, як 24 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект №8381 «Про внесення змін до закону «Про оборонні закупівлі» про запровадження прозорості в оборонних закупівлях», Міністерство оборони України оприлюднило додатки до договорів щодо вартості послуг з організації харчування Збройних сил. Також відомство показало ціни на продукти в каталозі, які закуповуються постачальниками.

Нагадаємо:

  • Міноборони України підписало договір на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, які дислоковані у тилових регіонах, на загальну суму 13,16 млрд грн. Контракт укладений із ТОВ «Актив компані» зі статутним капіталом у тисячу гривень та всіма ознаками фірми-«прокладки». При цьому ціни на найбільш ходові харчі у межах угоди виявилися завищеними у 2-3 рази порівняно з роздрібними цінами у магазинах Києва, пише журналіст та засновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов у матеріалі для видання ZN.UA «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя».
  • Договір з «Актив компані» від імені Міноборони підписав Богдан Хмельницький – директор департаменту держзакупівель, у якого влітку проводили обшуки у справі щодо розкрадань на поставках амуніції для військових.
  • Автор розслідування про корупційні закупівлі харчів для Міноборони, засновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов розповів, як кілька тижнів намагався достукатися до чиновників у високих кабінетах, після чого вирішив оприлюднити документи публічно.
  • Верховна Рада зробила крок до прозорості незбройних оборонних закупівель, проголосувавши за законопроект №8381 у першому читанні.
     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine