«Вивозять вночі з мішками на головах». Російські окупанти посилили терор проти мирних жителів окупованої Херсонщини

Новини
войска рф

Російські загарбники посили терор у селах Каховського району на окупованій лівобережній частині Херсонщини. Це пов’язано з наміром окупантів відкрити школу, а також бажанням помститися мирним людям за свої військові провали. Знущатися над односельцями росіянам допомагають місцеві колаборанти.

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

У Тавричанській сільській територіальній громаді жертвами нової хвилі терору з 1 березня стали вчителі і батьки учнів. Пов’язано це з тим, що окупанти дуже поспішають відкрити з 9 березня місцеву школу: про це нещодавно заявив сам гауляйтер так званого «Каховського муніципального округу», колаборант Павло Філіпчук. 

«20 лютого окупанти відкрили в Тавричанці дитсадок і Філіпчук заявив, що робить «усе необхідне», аби найближчим часом відкрити тут ще й школу. Але охочих там працювати і віддавати на навчання своїх дітей дуже мало», – розповіли ЦЖР жителі Тавричанської громади.

Всіх місцевих вчителів загарбники почали запрошувати на «бесіду». Тих, хто відмовляється працювати на них, вивозять у степи з мішками на головах, погрожують вбивством і за деякий час там же й відпускають. Щоби знайти дорогу додому іноді людям доводиться блукати кілька днів. 

Також російські окупанти вдираються до помешкань мешканців Тавричанки, силоміць відбирають у них комп’ютерну техніку і телефони, примушуючи віддавати дітей навчатися до їхньої школи. В разі відмови дітей погрожують депортувати до Росії.

А в селі Архангельська Слобода сусідньої Зеленопідської громади окупанти стали влаштовувати терор уночі. Вже коли люди сплять вони вдираються до помешкань, натягають своїм жертвам на голову мішок і вивозять на катування. Вранці їх відпускають додому. За словами наших джерел, жертвами нічних облав загарбників уже стало декілька жінок. Під час арешту росіяни погрожують їх неповнолітнім дітям. 

«У цьому селі дуже багато російських військових, а останнім часом їх стало тут ще більше – не менше півтисячі. Їм дуже не подобається, що люди не зустрічали їх з хлібом-сіллю і мстяться їм за те, що їм не вдається захоплювати нові території», – розповіли жителі Зеленопідської громади.

Влаштовувати розправи над мирними людьми в обох селах росіянам допомагають місцеві колаборанти. Кого саме катувати їм вказують гауляйтерка Архангельської Слободи Олена Жосан і гауляйтерка Тавричанки Оксана Довбня.  

Як повідомляв ЦЖР, на початку грудня 2022 року представники окупаційної адміністрації Каховки, розташованої на лівобережжі Херсонщини, заявили про свою втечу з міста. Також вони зізналися в пограбуванні всіх «матеріальних цінностей і історичної спадщини» на території громади. Свою «адміністрацію» вони перенесли до Тавричанці, що знаходиться приблизно за 60 км від Каховки.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.