Суд у Німеччині оштрафував компанію, яка допомогла РФ будувати Керченський міст, за порушення санкцій

Новини
мост
Керченський міст Фото: most.life

Окружний суд міста Кіль (Німеччина) постановив накласти штраф в розмірі 1,3 мільйона євро на компанію за порушення санкцій проти Росії.

Про це повідомляє німецька національная телевізійна служба Tagesschau.

Штраф накладено безпосередньо на відповідальну особу компанії у федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн.

За даними обвинувачення, між 2016 та 2017 роками німецька компанія продала Росії гідравлічний молот, який використовувався для будівництва Керченського мосту у той час як санкції Європейського Союзу забороняли економічні операції з анексованою територією.

Суд ухвалив, що підозри в порушенні компанією федерального закону про зовнішню торгівлю та платежі були достатніми. Тепер відповідальна особа компанії має сплатити 18 тисяч євро штрафу, крім того, ще близько 1,3 мільйона євро буде сплачено в результаті конфіскації активів, отриманих у результаті злочинних дій.

Прокуратура Кіля розпочала розслідування у 2020 році на основі попередніх висновків митної адміністрації і завершила його наприкінці 2022-го. Відомство не розголошує, про яку саме компанію йдеться.

Нагадаємо:

  • Міст через Керченську протоку Росія почала будувати після окупації Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга. 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. До списку включені підприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права.
  • 31 липня 2018 року ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту.
  • Наприкінці 2021 року Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції до фізичних і юридичних осіб, які причетні до будівництва РФ Керченського мосту і організації залізничних перевезень по ньому, та відчуждення майна рішень про відчуження майна Кримської єпархії Православної церкви України.