- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Українські хактивісти встановили особистість командира армії РФ, який віддавав наказ бомбити Драмтеатр та пологовий будинок в Маріуполі

Атрощенко Сергій Валерійович

Хактивісти української команди «Кібер Спротив» встановили особу російського воєнного злочинця, командира в/ч 75387, 960-го штурмового авіаційного полку РФ, який базується на аеродромі Приморсько-Ахтарська.

Саме там базується полк, який бомбив Драматичний театр в Маріуполі та пологовий будинок міста, передає InformNapalm. Командиром росіян, які вбили сотні мирних українців виявився полковник Сергій Атрощенко. Про встановлення особи написав і радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Вбивцю Маріупольців номер один встановлено. Того, хто надавав накази та контролював бомбардування Драм Театру, Пологового будинку та Дитячої лікарні. З перших тижнів нами встановлено, що літаки, що бомбардували Маріуполь злітали з аердрому Приморсько-Ахтарськ», – зазначив Андрющенко.

Російський вбивця народився 5 травня 1981 року в місті Овруч Житомирської області. Згодом він переїхав до Липецька в РФ, пізніше був прописаний у Воронежі. Крім того, деякий час Атрощенко був приписаний за місцем служби в/ч 46451, розташованій у Гвардійському в окупованому Криму. На даний момент місцем проживання його вказано елітний будинок у Краснодарському краї. Від будинку до аеродрому 960-го штурмового авіаційного полку всього 5 км.

Хактивісти також отримали доступ до особистого кабінету Атрощенко на офіційному порталі Міністерства оборони РФ. З нього вони витягнули дані щодо виплат за період з лютого 2022 по січень 2023 року (документ нижче – ред.).

Крім того, хактивісти отримали доступ до дампів з поштових скриньок Атрощенка та виокремили звідти різні деталізовані списки пілотів, дані, службові характеристики офіцерів, довідки, теоретичні та практичні розрахунки, які цікаві для розвідки.

«Тому весь дамп ми поки що не будемо викладати на загал. Вважаємо, що російським контррозвідувальним органам не варто полегшувати роботу і нехай вони самі думають які обсяги витоку і чим вони обмежені», – пояснили в InformNapalm.

Також серед листування Атрощенко виявили архівну пояснювальну записку до магістерської дисертації 2016 року про рішення знищити літак далекого радіолокаційного виявлення (ДРЛВ) противника. Це при тому, що минулого місяця, 26 лютого 2023 року, російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50У був пошкоджений партизанами за допомогою дрона в районі білоруського аеродрому Мачулищі.