- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Зимовий наступ РФ на Донбасі провалився – розвідка Британії

войска РФ

Плани командування РФ щодо захоплення Донбасу під час зимового наступу провалилися.

Про це повідомила розвідка Великої Британії.

Там нагадали, що 11 січня 2023 року начальник Генштабу РФ Герасимов взяв на себе особисте командування «спеціальною військовою операцією» в Україні.

«Перебування Герасимова на посаді характеризується спробами розпочати загальний зимовий наступ з метою поширення російського контролю на весь Донбас. Через 80 днів стає все більш очевидним, що цей проєкт провалився», – наголосили у розвідці.

Зазначається, що на кількох напрямках фронту на Донбасі російські війська досягли лише незначних успіхів ціною десятків тисяч жертв.

«Значною мірою змарнувавши свою тимчасову перевагу в особовому складі, отриману в результаті осінньої «часткової мобілізації». Після десяти років перебування на посаді начальника Генштабу РФ існує реальна ймовірність того, що Герасимов розширює межі того, як довго російське політичне керівництво буде зазнавати невдачі», – підсумували у британській розвідці.

ЗСУ готуються до контрнаступу, потрібні важка техніка та підготовлені резерви, заявив глава Міноборони Олексій Резніков.

Також читайте: Владислав Селезньов: Аксенов створює власні ПВК, тому що армія РФ не захищатиме його життя і стан

Очільник Міноборони зазначив, що Україна очікує на майбутній Вільнюський саміт НАТО, який має засвідчити, що наша держава є не лише надійним партнером Альянсу, а й країною, яка добре вивчила російського агресора і вміє воювати проти нього.

«Головною загрозою для НАТО є росія. І лише Україна на практиці знає, як боротися з ворогом всього цивілізованого світу. Тож набуття нашою державою членства в Північноатлантичному альянсі та Євросоюзі – є одним із ключових елементів міцної системи міжнародної безпекової архітектури», – підсумував він.

Чи не надто українська влада перегріває суспільні очікування щодо великого контрнаступу на півдні? На це та інші питання в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар відповів відомий військовий експерт, кримчанин Владислав Селезньов.

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі Сили оборони України не можуть перейти в контрнаступ та почати звільнення окупованих територій, позаяк країна потребує додаткової військової підтримки з боку партнерів, зокрема, постачанні бойової техніки та боєприпасів.