Українські хакери здобули унікальне фото російського підполковника, якого розшукує ФБР за втручання у вибори США – InformNapalm

Новини
нетишко ГРУ

Українські хакери команди “Кібер Спротив” спільно з волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm провели унікальну спецоперацію, в ході якої вдалося зламати електронну пошту дружини командира 85-го головного центру спеціальної служби ГРУ (в/ч 26165), який є одним з 12 офіцерів російської розвідки, яких розшукує ФБР за втручання у вибори США 2016 року.

Сенсаційність цього зламу полягає в тому, що хакерам вдалося здобути єдине унікальне фото і деякі інші особисті документи полковника Віктора Борисовича Нетикшо, який очолював в/ч 26165 до 2018 року і курував дії російських хакерів в погонах, які винні у кіберзлочинах, скоєних проти багатьох країн світу. Нетикшо був безпосереднім начальником іншого російського хакера – підполковника Моргачева Сергія Олександровича, якого українські хакери зламали раніше і це стало сенсацією в Західних ЗМІ.

У ФБР США були фото 11 офіцерів, при цьому 12-й і самий головний з них – полковник Віктор Нетикшо лишався у списку ФБР без фотографії, бо у відкритих джерелах та з джерел агентурної розвідки не вдавалося здобути його особисте фото.

Злам поштової адреси дружини полковника Нетикшо – Оксани Сергіївни Нетикшо (рос. – Оксана Сергеевна Нетыкшо) допоміг встановити і дані паспорта, і фото і дані прописки самого “зашифрованого” офіцера з хакерської дюжини, яку розшукує ФБР.

InformNapalm ексклюзивно публікує його фото і інші документи.

Нетикшо Віктор Борисович (рос. – Нетыкшо Виктор Борисович), народився: 08.09.1966 в м.Чита. Паспорт РФ: 4516565233, виданий 04.04.2016.

Адреса прописки: м.Москва, пр.Карамзина буд.1 корп.3 кв.422. Посвідчення водія: 9907 777420.

З листувань також вдалося дізнатись про купівлю в 2022 році родиною Нетикшо нежитлового приміщення площею 13 кв.м. за адресою: Москва, вул.Вавилова, буд.4 за 2 млн. 480 тис. руб. Також у Москві на вулиці Вавилова, буд.4 кв.198 зареєстрована Оксана Нетикшо. Ймовірно, саме там проживає вся їх родина і купує собі додаткові приміщення під господарські чи інші потреби.

Загалом тред від InformNapalm за 20 травня з унікальною фотографією полковника Нетикшо зібрав багато реакцій та ретвітів в англомовному сегменті Twitter серед користувачів, які займаються питаннями кібербезпеки та розуміють сенсаційність події.

Наприклад, журналіст міжнародної агенції Reuters Рафаель Саттер, який займається темами кібербезпеки, в своєму акаунті Twitter вже відзначив важливість цієї події.

Хоча хакери декілька місяців тримали поштову скриньку Оксани Нетикшо (телефон: 79150160345, пошта: [email protected]) на контролі, але публікація інформації про злам була поширена в Telegram-каналах Кібер Спротив та InformNapalm тільки 20 травня. Цю дату обрали не випадково, бо наступного дня полковник Віктор Нетикшо разом з сином Данілом збирався летіти у відпустку з Москви у Читу на його малу батьківщину. Квитки для відпустки бронювались ще в березні.

  • 16 лютого 2018 року Мінюст США висунув щодо 13 громадян Росії і трьох російських компаній звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Вердикт про винність обвинувачених винесло журі присяжних суду округу Колумбія.
  • 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.
  • У квітні 2018 року керівник відділу кіберзахисту Міністерства внутрішньої безпеки США Джанет Манфра заявила, що у 21 американському штаті було підтверджено хакерське втручання з боку РФ напередодні президентських виборів 2016 року.