Прокуратура АРК оскаржує рішення суду про зупинення розгляду справи про держзраду щодо Валерія Чорнобука через його мобілізацію

Новини
чорнобук

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя оскаржує рішення суду про зупинення розгляду справи щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука через його мобілізацію.

«Ми наголошуємо, що колишній голова Апеляційного суду АР Крим обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину – державної зради. 16 травня на судовому засіданні сторона захисту заявила клопотання про зупинення судового провадження у зв’язку з призовом обвинуваченого на військову службу. Відповідно суд ухвалив рішення про зупинення судового розгляду на час його мобілізації», – наголосили в прокуратурі АРК.

«Відтак, наступного дня після отримання ухвали – 24 травня, прокуратура автономії звернулась до Київського апеляційного суду зі скаргою на зазначену ухвалу суду, оскільки, згідно з інформацією сторони захисту, вид та місце служби обвинуваченого не заважає йому брати участь у судовому процесі у відеоформаті. Нагадаємо, що обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду Криму перебуває на розгляді Печерського районного суду з листопада 2019 року», – додали в прокуратурі.

У програмі «Питання національної безпеки» від 24 травня 2023 року ЦЖР повідомив, що колишній голова Апеляційного суду ЯАР Крим Валерій Чорнобук, обвинувачений у державній зраді, мобілізувався до ЗСУ у Дніпрі та використав це для зупинення судового розгляду своєї справи. За інформацією джерел ЦЖР, Валерій Чорнобук служить на посаді юриста Амур-Нижньодніпровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

Начальник Амур-Нижньодніпровського районного ТЦК таСП Олександр Горобцов відмовився підтвердити цю інформацію, пославшись на те, що Валерій Чорнобук не надавав згоди на поширення персональної інформації.  

Читайте також: Обвинувачений у держзраді Чорнобук мобілізувався до ЗСУ

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину Чорнобук розповідав про сприяння переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонської. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка був призначений на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 7 вересня 2016 року Вища рада юстиції внесла подання до Верховної Ради України про звільнення Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням присяги судді. 29 вересня 2016 року Верховна Рада звільнила Чорнобука із посади судді. Але голосування було проведене з порушенням регламенту, тож згодом Верховний Суд постанову парламенту скасував.
  • 19 вересня 2019 року Вища рада правосуддя повторно звільнила Валерія Чорнобука з посади судді.
  • 17 жовтня 2019 року прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 1 жовтня 2020 року Верховний суд відмовився визнавати протиправним звільнення Валерія Чорнобука з посади судді.