Компанія «Данон» не планує перенести своє підприємство з Херсонської до Черкаської області

Новини
ТОВ «Данон Дніпро», Херсон. Фото: dpss-ks.gov.ua

Компанія «Данон» не планує перенести своє підприємство з Херсонської до Черкаської області, щоб зберегти свої потужності від російських обстрілів і забезпечити їх необхідною сировиною, якої на півдні зараз недостатньо.

Про це повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» директор із закупівель та операційної діяльності компанії Іван Ханас.

В інтерв’ю Центру журналістських розслідувань директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов розповів, що «компанія «Данон» звернулася з пропозицією щодо релокації своїх виробничих потужностей до Черкаської області».

Як пише «Інтерфакс-Україна», за інформацією Ханаса, «Данон» в Україні вивчала можливість перевезення окремих виробничих ліній (із заводу в Херсоні – ІФ-У), але не релокації заводу, і не до Черкаської, а до Полтавської області (у Кременчуці розташований другий завод компанії – ІФ-У)».

Іван Ханас Фото: Сегодня

«Інформація, оприлюднена Центром журналістських розслідувань, не достовірна. Ймовірно, в цьому випадку мала місце міскомунікація фактів, які були неправильно трактовані. Відповідно, ми зверталися до адміністрації області з проханням про сприяння такій ініціативі. Однак поки що така ініціатива не актуальна», – сказав він.

Раніше про свій намір відновити в Одеській області втрачений через окупацію Каховки завод з переробки томатів заявила компанія «Чумак».

За словами Дмитра Юнусова, про свій намір повернутися на Херсонщину після її повного звільнення від російських загарбників заявили представники дому марочних коньяків «Таврія» з Нової Каховки і компанія «Agrofusion», яка має завод з переробки томатів у Голій Пристані.

Як повідомляв ЦЖР, ще в лютому 2022 року компанія «Данон» закрила свій завод у Херсоні, а його виробничі потужності зазнали значних пошкоджень через воєнні дії Росії в цьому регіоні.

Більше читайте в матеріалі ЦЖР: «Чумак», «Данон», «Таврія» та інші. Як РФ знищує аграрний сектор Херсонщини».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter