«Будете есть траву». Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук погрожує залишити місцевих комунальників без їжі і називає їх зрадниками

Новини
Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук. Фото: скріншот відео з окупаційного ЗМІ

Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук закликав місцевих комунальників відпрацьовувати за отримувані ними російські продукти, електроенергію і воду. А в разі спроби виїхати з міста, пригрозив усіх їх звільнити, залишити без їжі, оголосити «зрадниками Росії» і передати їхні дані на всі українські сайти.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Погрози гауляйтера Павла Філіпчука комунальникам Каховки Херсонської області прозвучали на одній з його нарад навесні 2023 року. ЦЖР отримав аудіозапис його виступу.

«Ви всі на списочку! Будете виділуватися – ми ваші списки і дані дамо на всі українські сайти і ви там з’явитеся зрадниками. А ще дамо ваші списки до ФСБ і всі структури. І ви ані до України не виїдете, ані до Росії. Ми вас звільнимо, будете сидіти в Каховці без грошей. І їжі вам не дадуть. Будете їсти траву!» – пригрозив комунальникам Павло Філіпчук.

Гауляйтер Каховки закликав їх бути вдячними йому і всім працівникам окупаційної адміністрації міста за отримувані російські продукти, воду в крані і можливість включати світло. За це, за його словами, тепер потрібно відробляти.   

Пригрозив Філіпчук й тим, хто спробує втекти з міста. У таких людей він збирається відбирати паспорти і збирати на закриті наради.

«Якщо кудись ви сіпнетеся, підставите підприємство або свердловина якась не буде працювати – ми всім передамо ваші дані. Вам буде закрита дорога до Європи, до України. Будете їздити по Росії бомжем. А щоб ви не бігли до «поліції» або «прокуратури», які тут у нас з’явилися, потрібно збирати з такими наради і казати там: «Друзі, ваші списки є всюди», – додав Павло Філіпчук.

Як повідомляв ЦЖР,  Павло Філіпчук раніше погрожував за використання гривні  відправляти земляків «на підвал» і накладати на них шалені штрафи. 

Першим заступником голови окупаційної «адміністрації» Каховки російські загарбники призначили ексголову депресивного сільського поселення Тайожний Красноярського краю РФ Жаркомбаєва Раушана Ібрахімовіча. Фактично у 2022 році саме він керував тимчасово захопленою громадою і її гауляйтером Павлом Філіпчуком.

Гауляйтером Каховки Павла Філіпчука окупанти призначили 1 квітня 2022 року. Він з 2006 по 2016 роки був депутатом Каховської міської ради, з 2016 по 2020 роки – депутатом Херсонської обласної ради від «Опозиційного блоку» та головою постійної комісії з питань бюджету та фінансів облради – на цій посаді він отримував розкішні зарплати і премії. У 2019 році Філіпчук балотувався до Верховної Ради України від «ОПЗЖ». 

Павло Філіпчук ніколи не приховував своїх проросійських поглядів і був замішаний в численних корупційних скандалах. Приблизно за рік до повномасштабного вторгнення РФ в Україну він переїхав до російського Сочі, де почав знімати шизофренічні відеоблоги про своє духовне «просвітлення» і «рівновагу» з космосом. Перед великою війною він повернувся до Каховки. За даними українського слідства, саме в Сочі його завербували російські спецслужби.

Разом із Павлом Філіпчуком на бік окупантів добровільно перейшли й його батьки – Олена Філіпчук і Ігор Філіпчук, які в різні часи очолювали комунальні підприємства Каховки, були депутатами Каховської міськради минулих скликань і також були замішані в корупційних скандалах.