Прокуратура АРК розслідує 126 проваджень за фактами незаконного позбавлення волі за проукраїнську позицію

Новини
СІЗО №2 в окупованому Сімферополі

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя здійснює процесуальне керівництво у 127 кримінальних провадженнях за фактами незаконного позбавлення волі осіб за їхню проукраїнську позицію чи участь у відповідних заходах, а також в одному – за фактом неналежного надання меддопомоги українським політв’язням.

Про це йдеться у відповіді прокуратури на запит Центру прав людини ZMINA.

Кримінальні провадження розпочато в період 2014–2023 років.

У восьми з них обвинувальні акти скеровано до суду для розгляду по суті. В інших досудове розслідування триває, уточнили у відповіді.

Як повідомлялося, за даними Кримськотатарського Ресурсного Центру станом на квітень 2023 року, в окупованому Криму росіяни незаконно утримують 168 кримських політв’язнів, 119 з них – кримські татари.

За даними КримSOS, станом на 14 березня 2023 року з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну щонайменше 644 громадяни України стали жертвами насильницьких зникнень у Херсонській області. У багатьох випадках російські окупанти вивозять їх до окупованого Криму.

Центр журналістських розслідувіань постійно інформує про те, що російські окупанти викрадають жителів тимчасово зайнятих територій. Декого повертають додому, декого – депортують, а з деяких мешканців ліплять «терористів» і «шпигунів».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.