У Севастополі знову вибухи, лунає сирена, окупанти повідомили про «роботу ППО»

Новини
Вибухи у Севастополі 23 вересня 2023 року Фото з соцмереж

Зранку 23 вересня в окупованому Севастополі знову чули звуки вибухів.

Як повідомляють в соцмережах, вибух пролунав о 8.32.

Так званий «губернатор» Севастополя Михайло Развожаєв повідомив про нібито роботу ППО.

«За попередньою інформацією, у Севастополі відпрацювало ППО. Ракетні уламки впали в районі причалу у Сухарній балці. Усі спецслужби виїхали на місце», – запевняє він.

Російські ЗМІ інформують, що у Севастопольській бухті призупинено рух морського пасажирського транспорту.

Як йдеться в матеріалі ЦЖР Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона, на півночі Севастополя тягнеться величезна паливна база Чорноморського флоту. 

Паливна база ЧФ РФ у Нафтогавані і бази ракетного і мінно-торпедного озброєння у Сухарній балці Фото: Google Earth

Тут і ряди цистерн, і великі циліндричні ємності, і термінал, і підземне сховище, занедбане після розпаду СРСР і відновлене окупантами у 2019-му році. 

Поруч, у Сухарній балці – бази ракетного і мінно-торпедного озброєння 758-го центру ЧФ (координати 44.626441, 33.583587). Вони разом не поступаються площею сусідній нафтобазі. Далі в бухті Голландія – корпуси і гуртожитки Національного університету ядерної енергії і промисловості (окупанти зробили з нього інститут – філію «Севастопольского государственного университета»).

68-а бригада кораблів ЧФ РФ, паливна база і ракетний крейсер Москва. 2020-й рік Фото: Google Earth

А за ними – причальна стінка 68-ї окремої бригади кораблів охорони водного району (координати 44.624781, 33.558383). Колись тут стояв і ракетний крейсер «Москва», який навесні завдяки вдалим діям ЗСУ навічно був переведений до підводного складу Чорноморського флоту. Втім, на супутниковому знімку 2020-го року він ще плаває. Поруч – ще одна паливна база ЧФ (координати 44.627286, 33.558062).

Як повідомлялось, 22 вересня 2023 року в окупованому Севастополі був завданий ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ у центрі міста. Ракети запустили льотчики Повітряних Сил ЗСУ.  До влучного удару ракетного удару Повітряних Сил ЗСУ по штабу Чорноморського флоту РФ призвела вдала операція Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Як заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, загинули щонайменше дев’ять людей, ще 16, серед яких є російські генерали, отримали поранення.

Центр журналістських розслідувань публікував серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.

Читайте три частини розслідувань про військові об’єкти окупантів у Севастополі: «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона», «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Гори та море» та «Тут може бути «бавовна». Севастополь: бухти і місто».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter