Атаки на Чорноморський флот РФ зменшили здатність росіян забезпечувати фактичну блокаду українських портів – розвідка Британії

Новини
Згорілий ВДК «Мінськ» після ракетної атаки по Севморзаводу у Севастополі, 13.09.2023. Фото: російські тг-канали

Чорноморський флот РФ після низки успішних українських ударів вже не зможе мати у Чорному морі такий контроль, як раніше. Ці атаки були більш руйнівними та скоординованими, ніж до цього часу під час війни. Таким чином, здатність РФ надалі блокувати українські порти, ймовірно, зменшиться.

Про це йдеться у зведенні міноборони Великої Британії.

«За останні тижні Чорноморський флот Росії (ЧФ РФ) зазнав низки серйозних атак, кульмінацією яких стали удари по його штабу 20 і 22 вересня 2023 року. Ці атаки були більш руйнівними й більш скоординованими, ніж досі у війні. Фізична шкода, завдана ЧФ, майже напевно є серйозною, але локалізованою», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, флот не втратив здатності завдавати ударів крилатими ракетами та патрулювати місцевість. Водночас, на думку зовнішньої розвідки, здатність росіян здійснювати ширше регіональне патрулювання та забезпечувати фактичну блокаду українських портів буде зменшена. Крім того, ймовірно погіршиться здатність РФ проводити планове техобслуговування та захищати свої активи в портах.

«У Чорному морі триває динамічна, масштабна морська битва. Це, ймовірно, змусить Росію зайняти оборонну позицію і водночас продемонструє, що українські військові можуть підірвати символічну і стратегічну міць Кремля стосовно його теплого водного порту в окупованому Севастополі», – додали у розвідці Британії.

Унаслідок удару України по штабу російського Чорноморського флоту в окупованому Севастополі ЗСУ ліквідували адмірала Віктора Соколова — командувача ЧФ РФ. Це перший адмірал і один із найбільш високопоставлених російських командувачів, ліквідованих під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Як повідомляв ЦЖР, вночі 13 вересня 2023 року в результаті ракетної атаки по Севморзаводу в окупованому Севастополі пошкоджено два російські кораблі, які перебували на ремонті: великий десантний корабль «Минск» та підводний човен «Ростов-на-Дону» проєкту «Варшавянка».

Як повідомлялось, 22 вересня 2023 року в окупованому Севастополі був завданий ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ у центрі міста. Ракети запустили льотчики Повітряних Сил ЗСУ.  До влучного удару ракетного удару Повітряних Сил ЗСУ по штабу Чорноморського флоту РФ призвела вдала операція Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Центр журналістських розслідувань публікував серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.

Читайте три частини розслідувань про військові об’єкти окупантів у Севастополі: «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона», «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Гори та море» та «Тут може бути «бавовна». Севастополь: бухти і місто».

Ракетна атака Сил оборони воєнно-морської бази РФ в окупованому Севастополі матиме відчутні технічні наслідки для окупаційної армії, в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар заявив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».