Підозрюваний у афері на 10 мільярдів, який півтора року перебуває у розшуку, зареєстрував за кордоном бізнес та придбав елітне майно. Йдеться про Андрія Гмиріна, який за даними НАБУ, разом із Дмитром Сенниченком – ексголовою Фонду держмайна, організував схему на державних підприємствах, які були підконтрольні ФДМУ.
Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.
Схему, яку розслідують у НАБУ, організували у Фонді держмайна у 2020-2021 роках. Слідство вважає, що організатори сприяли призначенню на керівні посади державних підприємств – Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, підконтрольних їм людей. Ті, у свою чергу, сприяли підписанню контрактів із підконтрольними організаторам компаніями, аби підприємства продавали компаніям товар за заниженими цінами.
Організаторами схеми слідство називає екс-голову Фонду Дмитра Сенниченка та Андрія Гмиріна, який працював у Фонді до 2017 року. Окрім них, у справі ще 10 підозрюваних. Відомо, що 8 учасників втекли за кордон та перебувають у розшуку, включно з Дмитром Сенниченком та Андрієм Гмиріним.
За інформацією редакції Bihus.Info, у родини Андрія Гмиріна, як мінімум, три компанії в Об’єднаних Арабських Еміратах.
У квітні 2023 компанія одна з дубайських фірм створила компанію у Франції – GFD COTE D’AZUR, яка у свою чергу придбала віллу та п’ять земельних ділянок на Лазуровому узбережжі Франції. Вартість – близько 5 млн євро.
За адресою цю віллу можна знайти на сайті оренди нерухомості. Її площа 400 м2. Всередині 5 спалень, 4 ванні кімнати, на подвір’ї – басейн. Однак зараз забронювати цю віллу неможливо. За інформацією редакції Bihus.Info, у серпні цього року французький суд наклав арешт на це майно у рамках кримінального провадження, яке розслідують в Україні.
Крім того, родина Андрія Гмиріна стала власниками яхти Cranchi Settantotto 78. Ціна подібної – близько 5,5 млн євро. Яхту придбала компанія GFB COMPANY LTD, що зареєстрована на Британських Віргінських островах. За інформацією Bihus.Info, власником компанії є українець Євген Головін – дубайський бізнес-партнер Андрія Гмиріна.
На батьків Андрія Гмиріна записаний також бізнес у Хорватії. Йдеться про 6 компаній, які займаються нерухомістю. У фінансових документах фірм “засвітилися” мільйони євро.
У березні 2023 року НАБУ заявило про викриття злочинної організації, яку ймовірно очолював на момент вчинення злочину голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. За даними слідства, організація впродовж 2019–2021 років заволоділа понад 500 млн грн коштів АТ «Одеський припортовий завод» та «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Один з епізодів справи — поставки ільменітового концентрату на титановий завод олігарха Фірташа в окупованому Криму через чеську компанію-прокладку, про яку розповідав Центр журналістських розслідувань.
Нагадаємо:
- 20 грудня 2021 року Фонд державного майна втретє не зміг провести приватизаційний аукціон Об’єднаної гірничо-хімічної компанії. Єдиним допущеним учасником аукціону ТОВ «Юмджи агромін» олігарха Ріната Ахметова.
- Участь в аукціоні з продажу АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» намагалися взяти компанії з оточення нардепа від ОПЗЖ Сергія Льовочкіна та олігарха Дмитра Фірташа.
- У розслідуванні кримського ЦЖР «Ільменітова схема» Фірташа: чеська ланка» йдеться про поставки ільменітового концентрату, виробництва Іршанського ГЗК до заводу олігарха Дмитра Фірташа в Криму через чеську компанію-прокладку.
- 18 червня 2021 року РНБО ухвалила рішення про запровадження персональних санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа за постачання титанової сировини на військові підприємства Росії.