Названі ймовірні втрати армії в разі силового сценарію звільнення Донбасу

У разі реалізації масштабного наступу українських військ в ОРДЛО, втрати серед особового складу за десять днів загальновійськовий операції із застосуванням авіації можуть скласти 10-12 тисяч чоловік.

Про це повідомив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко на брифінгу в Києві в четвер, 5 жовтня, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Liga.net.

Втрати серед мирного населення прогнозовано перевищать втрати серед військовослужбовців. За підрахунками Генштабу, на кожних 2300 загиблих військових доводиться 10 000 жертв серед цивільного населення.

Начальник Генштабу підкреслив, що армійське командування аналізує різні сценарії розвитку подій в зоні АТО, в тому числі, відновлення масштабних бойових дій.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про безальтернативність мирного сценарію відновлення українського суверенітету в Криму та Донбасі.

Зокрема, під час щорічного послання до Верховної Ради 7 вересня президент сказав: «Там живуть громадяни України. Ми не можемо і не будемо знищувати своїх громадян так холоднокровно, як російське керівництво діяло в Чечні … Повернення конфлікту в гарячу фазу поставить хрест на всіх реформах і на відновленні рівня життя українців, в той час, як суспільство втомилося від війни».

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо Донбасу: «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» (№7163) «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей»(№7164).

Проект №7163, зокрема, визначає окуповані Росією території в Донецькій і Луганській областях і визнає право України на самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН. Проектом №7164 пропонується продовжити на рік дію закону про особливий статус Донбасу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine