ФСБ висунула звинувачення у підготовці теракту українцю Приходьку

Крим
Олег Приходько Фото: crimeahrg.org

Федеральна служба безпеки РФ в окупованому Криму висунула звинувачення українському активісту Олегу Приходько – його звинувачують у підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.

Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на слова адвоката Назіма Шеіхмамбетова. 

Адвокат повідомив, що 28 жовтня 2019 року з політв’язнем пройшли слідчі дії. 

“В частині обвинувачення Олегу Приходьку висувають підготовку до теракту за ч.1 ст.30 КК Росії і ч.1 ст.205 КК Росії, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії”, – повідомив Шеіхмамбетов.

Також у справі Приходька призначено кілька експертиз.

«Слідчий ознайомив нас з постановою за призначенням низки експертиз – це амбулаторно-психіатрична експертиза, біологічна, вибухотехнічна та комплексна лінгвістична експертиза», – сказав адвокат.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки.
  • 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста на два місяці – до 10 грудня.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі в тимчасово окупованому Криму Олега Приходька.
  • Україна в ОБСЄ зажадала від РФ звільнити Приходька.