Незаконно засудженого громадянського журналіста з Криму Ернеса Аметова етапували до колонії у Вологодській області РФ

Крим
Ернес Аметов у Південному окружному військовому суді, Ростові-на-Дону, РФ Фото: crimean-solidarity.org

Незаконно засудженого російським судом до 11 років позбавлення волі за сфабрикованою ФСБ «справою кримських мусульман» громадянськгого журналіста з окупованого Криму Ернеса Аметова етапували до виправної колонії №12 у Вологодській області Росії.

Про це політв’язень повідомив свою дружину Елеонору Аметову по російському тюремному зв’язку «Зонателеком», пише громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Він зараз перебуває на карантині і чекає, коли його переведуть до табору. Відстань вийшла далека – дві тисячі кілометрів від Криму», – сказала Елеонора Аметова.

Нагадаємо:

  • 11 жовтня 2017 року Ернеса Аметова заарештували вперше разом із Сейраном Салієвим, Марленом Асановим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекір’яєвим та Меметом Беляловим після обшуків у Криму. Три роки слідства та судових розглядів громадянський журналіст провів у слідчих ізоляторах окупованого Криму та російського Ростова-на-Дону.
  • 16 вересня 2020 року Аметова виправдали та звільнили у залі суду через відсутність доказів. Однак у березні 2022 року апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду та надіслав справу на новий розгляд.
  • 29 грудня 2022 року Південний окружний військовий суд засудив Ернеса Аметова до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, переглянувши виправдувальний вирок, який він виніс у вересні 2020 року.
  • 30 листопада 2023 року Апеляційний військовий суд міста Власиха (Московська область РФ) залишив без змін вирок Ернес Аметов.