Подільський районний суд Києва виніс заочний вирок колишньому судді Київського районного суду Сімферополя, який після початку окупації Криму Росією порушив присягу та на посаді «судді» у незаконно створених РФ судових органах переслідував громадян України з політичних мотивів. За інформацією Центру журналістських розслідувань, за державну зраду до 13 років позбавлення волі засуджено Віктора Можелянського.
Вирок судді-зраднику було винесено 24 вересня.
60-річний Можелянський Віктор Анатолійович 15 грудня 2005 року постановою Верховної Ради України був обраний безстроково суддею Київського районного суду Сімферополя АРК.
Після початку окупації Можелянський залишився працювати у незаконно створеному росіянами «Киевском районном суде Симферополя», а з березня 2019 і по нинішній час є «заступником голови Центрального районного суду Сімферополя».
У 2018 році Можелянський відправив до СІЗО українського військового моряка Богдана Небилицю. У лютому 2017 року Можелянський визнав винним кримчанина Марлена Мустафаєва в адмінпорушенні, передбаченого ст.20.3 КоАП РФ «Демонстрація символіки екстремістської організації» за розміщення публікації в інтернеті, де була наявна символіка Хізб-ут-Тахрір. «Суддя» призначив Мустафаєву адміністративний арешт терміном на 11 діб.
17 листопада 2016 року Можелянський на закритому засіданні ухвалив рішення про призначення Олексію Стогнію запобіжного заходу у формі утримання під вартою терміном на 2 місяці.
Крім цього, суддя-зрадник у 2015 році в Криму на чотири роки та два місяці тюремного ув’язнення засудив кримського євромайданівця Олександра Костенка. Також він виносив вироки за ухилення кримчан від призову в окупаційну армію, брав під варту Ахтема Чийгоза, фігурантів «справи Веджіє Кашка».
Нагадаємо:
- У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
- 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
- У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
- 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.