У Москві суд залишив громадянку України Леніє Умерову під вартою до січня

Влада
Леніє Умєрова у Московському міському суді. Фото: Дарʼя Корнілова

Московський міський суд 21 листопада залишив чинним рішення Лефортовського суду Москви про продовження утримання під вартою ще на три місяці – до 5 січня 2024 року – громадянці України Леніє Умеровій, яку ФСБ підозрює нібито у «шпигунстві».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

«Московський міський суд підтримав позицію слідства та залишив рішення Лефортовського суду чинним, відповідно, Леніє Умерова залишається під вартою до 5 січня 2024», – йдеться у повідомленні.

За інформацією близьких, пише КПГ, Леніє Умерову перевели в нову камеру в СІЗО Лєфортово, тепер вона вперше за весь цей час сидить не одна, а з сусідкою.

Як повідомлялось, у кінці вересня 2023 року Лефортовський суд Москви на закритому засіданні продовжив утримання під вартою ще на три місяці громадянці України Леніє Умеровій, яку ФСБ підозрює нібито у «шпигунстві». Це вже третє продовження запобіжного заходу для неї.

Нагадаємо:

  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.
  • Вночі 16 березня 2023 року Умерову випустили із центру утримання іноземців. Проте її схопили невідомі, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказу та залишили там. Майже одразу Умерову затримав наряд поліції, який склав на неї протокол про непокору поліцейським. Ленінський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • Поки Умерова перебувала в ІТТ, на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліцейським. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевезли до ІТТ міста Беслан.
  • 9 квітня 2023 року на дівчину знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Совєтський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб арешту.
  • 26 квітня 2023 року Совєтський райсуд Владикавказу вкотре визнав Ленію Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • 5 травня 2023 року ФСБ вивезла Леніє Умерову з ІТТ УМВС Росії по Владикавказу до Москви, де Лефортовський суд заарештував її на два місяці за підозрою у «шпигунстві» (стаття 276 КК РФ).