Сім років з конфіскацією. Ексчиновник з Нової Каховки Роман Пашкевич отримав вирок за колабораційну діяльність

Влада
Роман Пашкевич, колаборант. Фото з соцмереж

42-річний Роман Пашкевич з Нової Каховки, що на Херсонщині, визнаний винним у колабораційній діяльності. 10 травня Суворовський районний суд Одеси заочно виніс йому вирок: 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Про злочини Пашкевича неодноразово писав ЦЖР. Сам він на початку великої війни був начальником організаційного відділу Новокаховської міськради.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що 42-річний Пашкевич Роман Вікторович з Нової Каховки добровільно перейшов на бік ворога і навесні 2022 року отримав посаду заступника голови окупаційної військово-цивільної адміністрації Каховського району. Там він працював під керівництвом тодішнього гауляйтера Володимира Леонтьєва.

На цій посаді Роман Пашкевич «відповідав» за заклади освіти, культури і охорони здоров’я.

В червні 2022 року Пашкевич дав інтерв’ю російським пропагандистам, де заявив про нібито завершення в Новій Каховці будівництва «центру по інтеграційним процесам з Російською Федерацією». Насправді цей центр окупанти вирішили відкрити в захопленій новозбудованій будівлі місцевого центру надання адміністративних послуг – його урочисто відкрили у вересні 2021 року.

17 червня 2022 року Роман Пашкевич від імені окупаційної влади представляв незаконну керівницю захопленої центральної міської лікарні Нової Каховки Катерину Грибовську. Про це тоді детально писав ЦЖР.

30 червня 2022 року Пашкевич вимагав від Наталії Зарудної, начальниці відділу культури Новокаховської міськради, щоб усі підлеглі її установи працювали на ворога. ЦЖР писав про це, а також детально про тих, хто перейшов на бік окупантів з працівників культури в цій громаді.

Також Роман Пашкевич викликав до окупаційної адміністрації місцевих підприємців і керівників підприємств, від яких вимагав працювати на ворога. Він же організував видачу платних перепусток для перетину річки Дніпро через дамбу захопленої окупантами Каховської ГЕС.

Про те як Роман Пашкевич схиляв до співпраці освітян Нової Каховки в інтерв’ю ЦЖР детально розповідали свідки цих подій, які постраждали від дій ворога.

«Після зустрічі з гауляйтером Леонтьєвим у квітні 2022 року мене окремо викликав Роман Пашкевич і пропонував мені очолити окупаційний відділ освіти міста. Він після своєї зради ніяк не змінився. Поводив себе так, наче нічого не відбулося. Мені здалось, що все у представників окупаційної влади проходило за заздалегідь підготовленим сценарієм. Вони чітко знали, що роблять», – розповіла ЦЖР Оксана Якубова, директорка Новокаховського ліцею №2 ім. Анатолія Бахути.

«З присутніх на зустрічі з Леонтьєвим у квітні 2022 року мені запам’ятався Роман Пашкевич. Він усе бігав, поклони Леонтьєву бив», – згадала в своєму інтерв’ю ЦЖР Ірина Дубас, директорка Новокаховського ліцею №3.

Частина опублікованих нами свідчень і фактів лягли в основу обвинувального акту.

Вирок Роману Пашкевичу за ч.5 ст.111-1 КК України – 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна на користь держави. Також йому заборонено протягом 15 років працювати в органах влади.

Вирок ще не набрав законної сили.

До червня 2022 року Роман Пашкевич очолював організаційний відділ Новокаховської міської ради. В минулому він був селищним головою Дніпрян.

Як повідомляв ЦЖР, 31-річний Максим Кацідан, голова окупаційної адміністрації Хрестівської громади Каховського району Херсонщини, отримав від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності. Йому світить до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Центр журналістських розслідувань писав про злочини Максима Кацідана ще в липні 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter