Очільниця Мінфіну США: Банки з ЄС, які не пішли з РФ, можуть потрапити під санкції

Влада
Відділення «Райффайзенбанку» у Росії. Фото: vedomosti.ru

США розглядають можливість запровадження вторинних санкцій проти європейських банків, які продовжують свою діяльність у Росії.

Про це агентству Reuters заявила глава Мінфіну США Джанет Єллен на полях зустрічі міністрів фінансів країн «великої сімки» (G7), що проходить у комуні Стреза на півночі Італії, передає DW.

На зустрічі окремо порушувалося питання того, що такі кредитні організації, як італійська UniCredit та австрійська Raiffeisen Bank International (RBI), продовжують вести бізнес у РФ, незважаючи на неодноразові попередження європейських контролюючих органів. За словами Єллен, Вашингтон може запровадити вторинні санкції проти організацій – але «якщо для цього буде причина», і зараз про подібне не йдеться. «Я думаю, що регулюючі органи (компаній RBI та UniCredit – ред.) порадили їм бути гранично обережними у тому, що вони роблять (у Росії – ред.)», – зазначила міністр.

Глава центрального банку Італії Фабіо Панетта, який також був присутнім на зустрічі міністрів країн G7, вказав на репутаційні ризики для банків через продовження їхньої діяльності в РФ, яка розв’язала війну проти України. Він визнав, що процес відходу з РФ та пошук покупця бізнесу в поточних умовах для компаній ускладнений, проте заявив, що «піти доведеться через проблеми з репутацією».

Незабаром після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну «Райффайзенбанк» оголосив про намір залишити російський ринок за прикладом багатьох інших західних компаній, проте цього й досі не сталося. Фінансова організація продовжує відкладати цей процес, зокрема посилаючись на необхідність отримання численних дозволів регулюючих органів як у РФ, і у Європі.

При цьому у квітні ЗМІ виявили 2400 оголошень про пошук співробітників у Росії, створених «Райффайзенбанком» з грудня 2023 року. У деяких описах вакансій згадувалося «активне розширення клієнтської бази». Головний виконавчий директор австрійської організації Йоханн Штробль у відповідь на запит журналістів заявив, що йому нічого не відомо про пошук працівників у РФ і він розпорядиться про початок «негайного розслідування».

Російське відділення RBI – один із небагатьох великих банків, який не потрапив під західні санкції. Це дозволяє йому без обмежень проводити валютні операції, через що в Росії не бажають відходу організації з країни. Financial Times раніше повідомляла з посиланням на слова топ-менеджера банку, що на організацію припадає 40-50 відсотків від усіх платежів між Росією та рештою світу.

Нагадаємо:

  • В листопаді 2023 року Сполучені Штати Америки запровадили новий пакет санкцій проти Росії через війну проти України. Під обмеження потрапили банки та розробник дронів «Ланцет».
  • В грудні 2023 року президент США Джо Байден підписав указ про впровадження санкційних обмежень проти проти іноземних фінансових установ, які порушують санкції проти Росії та причетні до операцій, повʼязаних із постачанням для російського оборонно-промислового комплексу.