США запровадили нові санкції щодо Росії: у списку 400 фізичних та юридичних осіб

Влада
Проєкт з виробництва зрідженого природного газу "Арктик СПГ 2"

Сполучені Штати Америки до Дня незалежності України запровадили новий пакет санкцій щодо Росії. У список потрапили 400 фізичних та юридичних осіб РФ, а також ті, хто допомагає їй обходити обмеження та досі надає послуги чи продукцію.

Про це повідомляє Міністерство фінансів США.

“Продовжуючи санкції, вже введені проти Росії, сьогодні Міністерство фінансів та Державний департамент США націлилися на майже 400 осіб та організацій як у Росії, так і за її межами, у тому числі в Азії, Європі та на Близькому Сході, чиї продукти і послуги дозволяють Росії підтримувати свої військові зусилля та оминати санкції”, — йдеться у повідомленні.

До списку потрапили 34 росіянина, зокрема син міністра оборони РФ Павло Білоусов.

Серед юридичних під санкції потрапили: Норильський ГМК ім. А.П. Завенягіна, “Норнікель технічні сервіси”, “Норільскремонт”, “Распадська”, авіакомпанія Air Bridge Cargo, ПАТ “Якутська паливно-енергетична компанія”, ТОВ “Зріджений природний газ Якутія”, Novatek China, “Євраз КГЗК”, “Євраз НТМК” , “Євраз ЗСМК”, “Євраз Ванадій Тула”, “Екропромстрой”, “Арктик СПГ-2, “Межрегионстрой”,

Санкції накладені на найбільших експортерів вугілля з РФ: “СДС Уголь”, “УК Мечел-Майнинг”, АТ “Стройсервис” і дочірні компанії “Росатома”.

А також російський фінтех-сектор: компанія “Атол”, Центр Фінансових Технологій, постачальник IT-рішень “Діасофт”. Та понад 60 російських військових підприємств.

Також у новому санкційному пакеті США – кілька транснаціональних мереж, які займаються закупівлею боєприпасів та військового обладнання для Росії, сприяє обходу санкцій, допомагає відмивати золото підсанкційного виробника.

Серед них – закупівельна мережа громадянина Італії Джуліо Сфоглієтті, відповідальна за придбання для російської армії обладнання і боєприпасів на суму понад $150 млн. Та мережа російського Промтеху, яка складаєть з низки компаній у Туреччині, Франції та Гонконзі. Ткож обмеження застосовані щодо голови ради директорів турецької збройової компанії Taha Savunma Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi Хайрі Тахірбейоглу. 

США також посилили контроль за експортом до Росії та Білорусі та обмежують доступ компаній цих країн до програмного забезпечення для верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). До списку компаній, які підпадають під суворі вимоги ліцензування експорту, додано 131 компанію з Росії, Китаю, Ірану, Туреччини, ОАЕ, Казахстану та інших країн, підозрюваних у порушенні санкцій.

Нагадаємо: 

  • Міністерство фінансів США в червні 2024 року запровадило масштабні санкційні обмеження щодо РФ. До санкційного списку внесені понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб у Російській Федерації й третіх країнах, понад 100 з них причетні зокрема до військово-промислового комплексу Росії.
  • 23 лютого 2024 року США запровадили наймасштабніший пакет санкцій проти Росії. Президент США Джо Байден оголосив про запровадження 500 нових обмежень за війну в Україні та за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • 13 січня 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під санкції, зокрема, потрапили об’єкти військово-промислового комплексу та активи російського міністерства оборони, зокрема – перевізник кортежів Владіміра Путіна.