Жваве місце: у Каховці окупанти знову замінили директора ринку і звинувачують колаборанта Коваленка у привласненні грошей

Південь
Олена Грек, колаборантка
Олена Грек, колаборантка

Російські окупанти призначили вже третього директора захопленого підприємства споживчої кооперації «Каховський ринок» Херсонської облспоживспілки – Олену Грек, яка працювала тут контролеркою. Одного з попередніх своїх ставлеників, колаборанта Віталія Коваленка вони звинувачують у привласненні грошей і намагаються остаточно відібрати у нього контроль над підприємством.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Днями окупаційний телеканал «Таврия» випустив сюжет про невдоволення торговців каховського ринку діями попередніх директорів, колаборантів Віталія Коваленка і Павла Яриги. Автори сюжету стверджують, що обидва вони привласнювали гроші і майно підприємства. Тому окупанти призначили тут нового, вже третього свого ставленика. 

За даними з російського державного реєстру юридичних осіб, «директоркою» захопленого ринку 2 листопада стала Грек Олена Михайлівна. У 2018 році вона була зареєстрована ФОПом, займалася роздрібною торгівлею одягом. Останні роки вона працювала контролеркою на цьому ж ринку.

В сюжеті «Таврии» стверджується, що Олену Грек нібито обрали самі підприємці ринку. Однак наші джерела це не підтверджують.

Як розповіли ЦЖР мешканці Каховської громади, після призначення окупантами «директором» ринку херсонця Павла Яриги на початку серпня 2023 року, попередній «керманич» Віталій Коваленко, колаборант, законний директор підприємства споживчої кооперації «Каховський ринок» Херсонської облспоживспілки, зміг зберегти тут свій вплив. 

«Зараз за Коваленка взялася ФСБ РФ, кажуть, що знайшли недоїмку в бюджеті ринку на 5 млн рублів. Невипадково сюжет «Таврии» з’явився саме зараз. Коваленко почав привласнювати собі майно інших підприємців, зараз ходить і залякує всіх. Вочевидь, він вийшов з-під контролю російської влади. Разом із ним погрожує торговцям на ринку Борис Занахадінов, давній друг і партнер Коваленка по їхній компанії «Нордстелл», великий любитель «русского міра», – сказали мешканці Каховки.

Як повідомляв ЦЖР, захоплене загарбниками підприємство «Каховський ринок» продовжує активно працювати з самого початку окупації міста. Після численних прильотів по сусідній Новій Каховці і тривалої заборони окупантів щодо в’їзду в це місто, головним торговельним центром регіону замість Нової Каховки стала саме Каховка. 

Законний директор підприємства «Каховський ринок» Віталій Коваленко з самого початку перейшов на бік окупантів і першим очолив незаконно створене на його базі російське підприємство, отримавши також російський паспорт. Віталій Коваленко останні роки переважно проживав в окупованому Криму і навідувався до Каховки лише час від часу. 

В окупації Віталій Коваленко також керував віджатим у законних власників ТОВ «Тройка», яке займається випуском мінеральної води під торговельною маркою «Каховка». Однак росіяни 1 червня 2023 року відсторонили його від управління «Тройкою» і передали підприємство аферистам з Криму і «ДНР».