«Порохоботка», біженка з Грозного та інші. Стало відомо, хто допомагав окупантам проводити «вибори» в Каховській громаді на Херсонщині

Південь
Колаборанти села Коробки, які займалися проведенням незаконних виборів. Фото з окупаційного пабліка

Грамоти за «активну участь у проведенні і підготовці» так званих виборів до незаконно створених російськими окупантами органів влади – «совет депутатов Каховки» і «Херсонскую областную думу» – отримали колаборанти з Каховської громади. Серед них є як уже засвічені зрадники, так і ще не відомі: голова місцевої виборчої комісії від Блоку Петра Порошенка, екскерівниця комунального підприємства, яка грабувала квартири односельців, біженка з російського Грозного та інші.

Центр журналістських розслідувань встановив імена цих колаборантів.

Про вручення грамот за участь у проведенні незаконних виборів колаборантам з Каховської громади Херсонської області повідомили окупаційні пабліки. Цю інформацію вони проілюстрували фотодоказами.

Колаборанти Ольга Мащенко і Микола Новіков. Фото з окупаційного пабліка

У селі Коробки грамоти вручала Ольга Мащенко, місцева гауляйтерка. Їх отримали: Приладишева Наталія Анатоліївна, ексдиректорка школи і вчителька початкових класів, яку свого часу вигнали з роботи за аморальну поведінку, Новіков Микола Миколайович, слюсар ТОВ «Таврійська перспектива» і його дружина Ірина Новікова, вчителька математики Каховського агротехнологічного фахового коледжу, яка була першою окупаційною директоркою Коробківської школи.

Колаборантки Ольга Мащенко і Ірина Новікова. Фото з окупаційного пабліка

Отримала грамоту Сич Любов Олексіївна, пенсіонерка, голова громадської організації «Мир» мешканців житлового будинку №6 по вулиці 40 років перемоги села Коробки. Вона – біженка з російського міста Грозний, звідки свого часу тікала від російських бомбардувань.

Колаборантки Ольга Мащенко і Любов Сич. Фото з окупаційного пабліка

За словами мешканців Коробків, Любов Сич працювала в овочевій бригаді у місцевого фермера і через свій скандальний характер ніколи не користувалася повагою у односельців.

Відзначили окупанти й Осінню Оксану Степанівну, 2 серпня 1982 р. н., яка працювала в. о. директора Коробківського сільського комунального підприємства і там же касиркою. Односельці не раз звинувачували її в розкраданні грошей цього підприємства. Під час окупації Оксана Осіння разом зі своїм чоловіком грабувала будинки односельців, які були змушені виїхати з окупації.

Колаборантки Ольга Мащенко і Оксана Осіння. Фото з окупаційного пабліка

У селі Роздольне Каховської громади грамоти від окупантів отримали: Хлистова Світлана Леонідівна, ексвчителька української мови і літератури місцевої школи, яку росіяни призначили її «директоркою», Горошко Олена, яка працювала в місцевому аграрному підприємстві, а зараз видає на пошті російську матеріальну «допомогу» і пенсії в рублях.

Займалася проведенням незаконних виборів Мархевка Надія Григорівна, 1952 р. н., яка неодноразово очолювала дільничну виборчу комісію в Роздольному, до якої її обирали від Каховської районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (нині – «Європейська солідарність»). Вона довгий час працювала в колишній Роздольненській сільській раді і має багатьох близьких родичів у Росії.

Ще двоє учасниць «виборів» окупантів у Роздольному – Міхальова Наталія, 1974 р. н., яка працювала у фермерів на полях і Велігошина Лідія Павлівна, пенсіонерка, сестра колишнього гауляйтера села Василя Забари і його ж заступниця.

Колаборанти села Роздольне Наталія Міхальова (друга ліворуч), Надія Мархевка (третя), Світлана Хлистова (друга праворуч), Олена Горошко (крайня праворуч). Фото з окупаційного пабліка

«Скоріш за все, більшість зрадниць допомагали рашистам проводити «вибори» через гроші: скажімо, Олена Горошко і Наталія Міхальова живуть доволі бідненько. А ось найактивнішими були Лідія Велігошина і Світлана Хлистова. Думаю, вони пішли на цей злочин не тільки заради грошей, а й дуже сильно хотіли вислужитися перед росіянами», – сказали ЦЖР мешканці села Роздольне.

Як повідомляв ЦЖР, російські окупанти вигнали 75-річного гауляйтера села Роздольне Каховської громади на Херсонщині Василя Забару. Замість нього новим «керманичем» призначили нікому тут невідомого і значно молодшого Олега Гончарова. Він виявився мешканцем Таврійська, колишнім підприємцем і ексначальником цеха місцевого вагонного депо.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter