П’ятьом мешканцям Херсонщини, які проводили окупаційний референдум, повідомили підозри, про двох з них писав ЦЖР

Південь
Вуличне «голосування» мешканців окупованого Херсона на псеводреферендумі Фото: ТАСС

П’ять мешканців Херсонської області, які проводили незаконний референдум для окупантів у вересні 2022 року, отримали підозри в колабораційній діяльності від СБУ і Національної поліції України. Це: 41-річна Тетяна Ясенчук з Херсона, 59-річний Анатолій Лебідь з села Загорянівка Музиківської громади, колишній місцевий гауляйтер, 48-річна Валерія Уварова з Голої Пристані Скадовського району, 39-річна Ольга Волошина з Музиківки Херсонського району і 54-річна Світлана Яковенко з села Велетенське Білозерської громади. Про перших двох із них неодноразово писав ЦЖР.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднені тексти підозр.

Слідчі встановили, що Ясенчук Тетяна Володимирівна з Херсона добровільно перейшла на бік ворога і отримала посаду «заступниці директора» з фінансово-економічної діяльності захопленого Херсонського морського торговельного порту. На території останнього у вересні 2022 року загарбники відкрили виборчу дільницю №102 з проведення незаконного референдуму щодо «приєднання» Херсонщини до РФ. В її роботі активну участь брала Ясенчук.

Тетяна Ясенчук, колаборантка. Фото з соцмереж

«Референдум» пройшов спонтанно і проходить на ура. Я думаю, що будь-який охочий може прийти і проголосувати», – простодушно розповідала в інтерв’ю російським пропагандистам колаборантка Тетяна Ясенчук.

Лебідь Анатолій Вікторович, мешканець села Загорянівка Музиківської громади Херсонського району, добровільно займався агітацією для ворога, носив скриньки і бюлетені для так званого голосування в селах Загорянівка і Східне. 

Лебедь

Анатолій Лебідь , колаборант Фото: Скріншот відео

Крім того, як повідомляв ЦЖР, Анатолій Лебідь був гауляйтером села Музиківка, а незадовго до його звільнення восени 2022 року втік на окуповану територію. Там він ледь не став гауляйтером селища Горностаївка Каховського району, однак загарбники вирішили призначити на цю посаду Юрія Турульова, зрадника з Чорнобаївки, ексначальника Херсонської приміської автостанції.

Волошина Ольга Василівна з села Музиківка теж займалась проведенням референдуму в селах Загорянівка і Східне разом із Лебідем.

Уварова Валерія Іванівна з м. Гола Пристань Скадовського району добровільно брала участь в організації незаконного референдуму в приміщенні Голопристанського геріатричного пансіонату на вул. Чорноморська, 103-А. 

Валерія Уварова, колаборантка

Яковенко Світлана Іванівна, уродженка Миколаївської області, мешканка села Велетенське проводила для окупантів «референдум» у селі Кізомис Білозерської громади і брала участь у роботі так званої виборчої комісії в приміщенні захопленої Велетенської школи. 

Світлана Яковенко, колаборантка

Всім п’ятьом мешканцям Херсонщини заочно повідомлено підозри в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вони можуть сісти за ґрати на строк до 10 років з конфіскацією майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, російські окупанти обвинувачують свого ставленика Андрія Харитонова, директора незаконно створеного ними підприємства «Херсонский морской торговый порт» у махінаціях з майном, закупівлею товарів і послуг, а також у небажанні працювати. Вони скаржаться, що Харитонов разом зі своєю заступницею Тетяною Ясенчук виїжджають додому на Кримський півострів щочетверга, не очікуючи на завершення робочого тижня.