Ощадбанк переводить пенсіонерів з ОРДЛО на нові карти та рахунки

Життя
Ощадбанк
Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

Ощадбанк скасує автоматичне продовження дії карток для переселенців і жителів ОРДЛО, але це не означає, що люди втратять свої гроші.

Як повідомляє Ощадбанк, в останній раз автоматично подовжують дію платіжних карток переселенців. Вони будуть діяти до 1 січня 2022 року – далі необхідно звернутися у відділення банку і перевипустити її.

Заступник директора департаменту електронної комерції і платіжних коштів Ощадбанку Дмитро Баштовий заявив, що автоматичне продовження дії карток вводили, як короткочасну міру. Зараз же вирішили скасувати цю функцію, але це не означає, що люди втратять свої гроші.

«Рахунок у клієнта як був, так і залишається. Гроші, які на ньому, будуть його чекати. Якщо клієнт звернеться пізніше, він отримає ці кошти без проблем. Так, карта – це ключ до рахунку клієнта. Навіть якщо він пізніше звернеться в банк , він отримає нову картку, і отримає всі кошти, які є на рахунку», – зазначив Дмитро Баштовий.

Пенсіонерів, які виїжджають з окремих районів Донецької та Луганської областей через РФ, щоб переоформити карти Ощадбанку, не штрафуватимуть на КПВВ. Дана причина відноситься до підстав гуманітарного характеру.

Як повідомлялось, з 1 січня 2022 року Ощадбанк припинить автоматичне продовження терміну дії платіжних карток переселенців. При цьому Ощадбанк обіцяє не блокувати до нового року банківські карти пенсіонерів-переселенців, термін дії яких закінчується під час карантину. Попередні півтора року їхня дія продовжувалася через те, що окупаційні «адміністрації» в ОРДЛО блокують роботу КПВВ на лінії розмежування.

Кошти пенсіонерів з ОРДЛО, які не змогли отримати нові банківські картки через закриття окупантами КПВВ на лінії розмежування, очікуватимуть їх на рахунках Ощадбанку доти, доки вони не зможуть прибути на підконтрольну уряду України територію та переоформити картки.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані в ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну українській владі територію.
  • У зв’язку з дією карантину проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку для переселенців призупинено, і їх банківські картки на цей час не блокуються. Однак є ряд випадків, коли блокування відбувається.
  • Правозахисник пояснив, що потрібно робити пенсіонерам з ОРДЛО зі статусом ВПЛ, які отримали вимогу від управління ПФУ пройти ідентифікацію, проте в зв’язку з карантином не можуть виїхати з непідконтрольною території, в зв’язку з чим є ймовірність припинення виплат. Деякі заходи для захисту своїх прав на пенсію пенсіонери можуть вжити дистанційно.