Майже рік продовжується розгляд справи про держзраду колишнього «міністра охорони здоров’я» Криму

Подкаст
Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва, 16.05.2019 Фото: crimean-process.org
  • Майже рік продовжується розгляд справи про держзраду колишнього «міністра охорони здоров’я» окупаційного «уряду» Криму Петра Міхальчевського. Його звинувачують у державній зраді та посягання на територіальну цілісність. Справу розглядає Дніпровський районний суд Києва. Наразі справа – майже на фінішній прямій: сторона захисту перейшла до надання доказів.
  • Ще одну цікаву справу по держзраді розглянув на цьому тижні Солом’янський суд столиці. Восени 2018 року був заарештуваний мешканець Києва Олег Саган, йому 62 роки. Саган, який називає себе українським режисером, звинувачується в розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни державного кордону України. За словами представників сторони обвинувачення, він створював і розміщував в Youtube відеосюжети із закликами змінити територію України, є прихильником створення так званої «Новоросії». На початку травня Сагану пред’явили обвинувальний акт.
  • У Міжнародному трибуналі ООН з морського права завершилися слухання у справі українських моряків, яких РФ захопила у нейтральних водах Чорного моря.
  • На цьому тижні судді Конституційного Суду висловили недовіру та звільнили голову суду Станіслава Шевчука. Новим головою КС на трирічний термін обрана Наталя Шаптала.
  • У Ростовській області РФ суди продовжили арешт до 15 серпня всім двадцяти чотирьом кримським татарам, затриманим 27 березня в окупованому Криму. Це друга сімферопольська «справа Хізб ут-Тахрір»
  • Крім того, на цьому тижні так званий «Верховний суд» Криму залишив у силі вирок щодо кримського татарина, якого звинуватили в участі в продовольчій блокаді Криму.

Більше про анонси судових засідань та перебіг справ на сайтах БСІ. Заходьте на наші сторінки у соцмережах.