Представники ОБСЄ закликали РФ до кінця тижня відкрити КПВВ на Донбасі для руху людей і транспорту

Представники ОБСЄ закликали російську сторону до кінця тижня відкрити контрольні пункти в'їзду-виїзду на Донбасі для руху людей і транспорту.

КПВВ

КПВВ «Щастя» в Луганській області Фото: novosti.dn.ua

Як повідомили на засіданні Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі в режимі відео-конференції, Україна виконала свої зобов’язання і 10 листопада відкрила всі наявні КПВВ для руху людей і транспорту.

«Робоча група з політичних питань почала розробку проекту плану дій в повній відповідності з Мінській угоді. Учасники робочої групи представили свої пропозиції, однак для зближення позицій ще потрібно робота», – заявила спецпредставник чинного голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ Хайді Грау.

Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні Хайді Грау Фото: Keystone

Грау вказала, що згідно з оцінкою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, режим припинення вогню на Донбасі в цілому зберігається, пише Інтерфакс-Україна.

Україна відновила роботу КПВВ на Донбасі: на всіх пунктах пропуску громадяни можуть отримати будь-які адміністративні послуги. На пунктах пропуску працює Ощадбанк, пошта і Центри надання адміністративних послуг. Отримати послуги можна на місці, не переходячи на підконтрольну територію України, і піти на непідконтрольну.

  • 10 листопада Україна відкрила два нових КПВВ в Щасті і Золотому Луганської області, тому відповідні дії повинні бути з боку РФ, заявив глава делегації України в Тристоронньої контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук. Кравчук підкреслив, що Україна виконувала і виконуватиме домовленості, тому що вважає це своїм головним завданням для досягнення миру на Донбасі.
  • Пропуск громадян і транспортних засобів через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське», «Станиця Луганська», «Щастя» та «Золоте», починаючи з 10 листопада, буде проводитися щоденно з 8.00 до 16.00.
  • Під час в’їзду на підконтрольну уряду України територію проводитиметься температурний скринінг громадян. Обов’язковою умовою також є перебування в захисній масці (респіраторі) та дотримання соціальної дистанції з урахуванням нанесеної розмітки. Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Вдома» або обсервації, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine