Окупанти хочуть позбавити всіх прав жителів ОРДО з паспортами України – ЗМІ

У так званої «ДНР» мають намір позбавити цивільних і майнових прав громадян України, які не отримають так званий «паспорт ДНР» в ОРДО. Передбачається, що «закон» обмежить власників паспортів України з донецькою пропискою в праві продажу власних квартир і будинків, покупки будь-якої нерухомості і занятті підприємницькою діяльністю.

Про це пише онлайн-видання «Спектр» з посиланням на оточення ватажка бойовиків «ДНР» Дениса Пушиліна.

Планується, що до 2025 року єдиним «документом», що ідентифікує особу і гарантує будь-які права, стане так званий паспорт «ДНР».

В Донецьку проходять обговорення «документа» про «громадянство ДНР». Цей «документ» написаний на основі так званого «закону про громадянство» невизнаної республіки Абхазія.

Видання повідомляє, що наразі так звані «паспорта ДНР» мають не менше 15% населення.

Офіс генерального прокурора збирає для передачі до Міжнародного кримінального суду (МКС) докази примушення російськими окупантами мешканців окремих районів Донецької і Луганської областей отримувати так звані «паспорти» псевдореспублік «ДНР» та «ЛНР». Такі дії кваліфіковані як воєнний злочин.

За попередніми даними, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей ймовірно отримано понад 500 тисяч псевдопаспортів – 300 тисяч у «ДНР» і 200 тисяч у «ЛНР» відповідно.

Як зазначили в Офісі генпрокрора, на національному рівні за процесуального керівництва обласних прокуратур слідчими СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях за порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України).

Як повідомлялось, Генпрокуратура України направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) 12 інформаційних повідомлень щодо масштабних та глобальних порушень міжнародного-гуманітарного права, найтяжчих військових злочинів та злочинів проти людяності, скоєних в окупованому Росією Криму і Донбасі.

Нагадаємо:

  • 18 лютого 2017 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Росією документів, виданих українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу «органами влади» так званих «ДНР» і ЛНР », які в Україні визнані терористичними організаціями.
  • СБУ розслідує факти примушення українських громадян, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганщини, отримувати так звані «паспорти ЛНР», як воєнний злочин.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine