Павло Лакійчук: Розміщення російських військ на острові Зміїний — це дурість

Новини
остров змеиный

Розмістивши на захопленому українському острові Зміїний свій військовий контингент, російське командування припустилося помилки — їхня техніка і особовий склад стали зручною мішенню для ЗСУ. 

Про це повідомив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар.

«Росіяни роблять велику помилку, намагаючись висадитись і діяти зі Зміїного. Це дурість. Це типове російське «греби все, що можеш»… От вони в перші дні війни його і загребли на свою голову. Для них ефективніше було б маневрувати в районі острова великим бойовим кораблем», — вважає експерт.

Таку задачу міг би виконувати знищений українським комплексом РК-360 МЦ «Нептун» флагман Чорноморського флоту рф ракетний крейсер «Москва». Зараз біля Зміїного діє угрупування ракетних катерів, які також методично знищуються ЗСУ.

На думку Павла Лакійчука, коли Україна отримає від західних партнерів достатню кількість протикорабельної зброї, росіяни будуть вимушені повернути залишки ЧФ у Севастополь. 

«Тому що флот — це дуже дорога забавка. У порівнянні з іншими видами збройних сил він найменш ефективний, але найдорожчий. Чим більше кораблів — тим більше державі доводиться переживати за те, аби їх, не дай боже, не потопили. У росіян великий флот і тому їм доведеться добряче переживати», — додав експерт.