Тіла вбитих з’явилися на вулицях Бучі у період окупації міста російськими військами. Це спростовує брехню РФ – супутникові знімки Maxar

Тіла вбитих з'явилися на вулицях Бучі у період окупації міста російськими військами, що показують супутникові знімки Maxar. Це спростовує брехню РФ про те, що нібито людей убили після відходу російських військ.

Як пише The New York Times, тіла вбитих на вулицях Бучі почали з’являтися на вулиці Яблунській у період з 9 по 11 березня, невдовзі після того, як місто опинилося під російською окупацією.

«Огляд відео та супутникових знімків показує, що багато мирних жителів було вбито більше трьох тижнів тому, коли російські військові контролювали місто. На одному відео, знятому членом місцевої ради 2 квітня, видно безліч тіл, розкиданих по вулиці Яблунській у Бучі. Супутникові знімки, надані The Times компанією Maxar Technologies, показують, що принаймні 11 із них перебували на вулиці з 11 березня, коли Росія, за її словами, окупувала місто», – пише видання.

«Вони з’являються точно в тому положенні, в якому тіла були виявлені після того, як українські військові повернули Бучу. Аналіз показав, що тіла залишалися в такому положенні понад три тижні. Деякі тіла були поряд із чимось на зразок ударної вирви, інші знаходилися біля кинутих машин. Три тіла лежали поряд із велосипедами. У декого руки зав’язані за спиною білою тканиною».

Президент України Володимир Зеленський 4 квітня приїхав у місто Буча Київської області, у якому після звільнення від російської окупації знайшли сотні тіл вбитих цивільних осіб. Він і обвинуватив війська РФ у воєнних злочинах та геноциді.

Колишній заступник генпрокурора України (2019-2021) Гюндуз Мамедов, який зараз з правозахисниками збирає докази проти дій Росії в Україні, закликав створити експертну групу для фіксації та вивчення обставин смерті вбитих окупантами людей на українській території, зокрема на Київщині.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав місії Міжнародного кримінального суду (МКС) та міжнародних організацій якнайшвидше прибути в Бучу та населені пункти Київської області для збору доказової бази скоєння росіянами воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

Як повідомляось, українські захисники звільнили від російських загарбників Київську область. Світ облетіли кадри убитих загарбниками мирних мешканців Бучі, Ірпеня та Гостомеля. Серед вже знайдених жертв воєнних злочинів російських військ є зґвалтовані жінки, яких намагалися спалити, вбиті представники місцевого самоуправління, діти, літні люди, чоловіки. У багатьох з них зв’язані руки, є сліди катувань та вбиті вони пострілами у потилицю.

Російські військові грабували людей та їхні домівки, прагнучи забрати золото, коштовні речі, килими, пральні машинки та інше.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine