У ГУР розповіли деталі обміну полоненими з РФ, який зірвався

Війна

У Головному управлінні розвідки розповіли деталі обміну полоненими із Росією, який мав відбутися 24 січня, але зірвався, а також повідомили, що літак Іл-76, який нібито перевозив українських полонених, до цього постачав ракети для ударів по Харкову.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки МОУ та Координаційного штабу Андрій Юсов.

“Питання доставки полонених на обмін – відповідальність країни, яка їх утримує. Україна зі свого боку вжила всіх заходів для того, щоб вчорашній обмін відбувся. Цивільний транспорт з російськими полоненими знаходився на місці, це Сумський напрямок. Все було готове для обміну. Відповідні служби попереджені, забезпечений режим тиші на напрямку. Прикордонники, Сили безпеки і оборони – всі відпрацювали належним чином”, – повідомив він.

За його словами, минулого разу, 3 січня, коли Україна повернула 230 своїх захисників, Росія також використовувала авіасполучення для переміщення наших полонених. Але тоді було заздалегідь попереджено Україну, і було прохання забезпечити режим тиші, тому що сідає борт з військовополоненими українцями. Звичайно, Україна дотрималась цього, і обмін був успішно реалізований.

“Стосовно вчорашніх заходів… Такої інформації від агресора ні в усному, ні в письмовому вигляді не надходило. За зізнанням самих росіян, вони використовують для транспортування українських полонених військову авіацію. Іл-76М – військовий літак, зі спареною зенітною гарматою на хвостовій частині”, – заявив Юсов.

Він повідомив, що конкретно цей борт був помічений на аеродромі “Енгельс-2” в Саратівській області РФ, де він забезпечував боєкомплектом стратегічну авіацію противника. Крім того, за його словами, це той самий літак, який постачав ракети для ударів по Харкову.

Наразі відсутні ознаки того, що на борту російського Іл-76 дійсно були українські військовополонені. Розслідуванням цього мають займатися міжнародні експерти, заявив омбудсмен Дмитро Лубінець.

Росіяни у ході обміну не повідомили українській стороні про необхідність гарантування безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилося в минулому. Це може свідчити про навмисні дії Росіі, направлені на створення загрози життю та безпеці полонених.

Генштаб зробив заяву на тлі падіння Іл-76: ЗСУ продовжать нищити засоби постачання ворожих ракет.

  • 24 січня російський військовий літак Іл-76 упав у Бєлгородській області. Раніше у мережі було оприлюднено відео падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ.
  • У Міноборони РФ заявили, що на борту літака нібито перебували українські полонені, яких вивозили для обміну.
  • В Міноборони України повідомили, що наразі “з’ясовують інформацію”. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими збирає та аналізує всю необхідну інформацію щодо катастрофи Іл-76.