Росіяни в ході обміну не просили про безпеку повітряного простору у районі Бєлгорода – ГУР

Війна
Фото росЗМІ з нібито місця катастрофи Іл-76

Росіяни у ході обміну не повідомили українській стороні про необхідність гарантування безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилося в минулому. Це може свідчити про навмисні дії Росіі, направлені на створення загрози життю та безпеці полонених.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

«Сьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся. За твердженням російської сторони це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених. Наразі ми не маємо достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості. Зі свого боку Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці», – йдеться у повідомленні розвідки.

За даними ГУР, безпеку ж наших захисників, згідно з домовленостями, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилося в минулому.

«Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом», – додали в розвідці.

Як зазначається, це може свідчити про навмисні дії Росіі, направлені на створення загрози життю та безпеці полонених. «Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну. Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави», – наголошують у ГУР.

Генштаб зробив заяву на тлі падіння Іл-76: ЗСУ продовжать нищити засоби постачання ворожих ракет.

  • 24 січня російський військовий літак Іл-76 упав у Бєлгородській області. Раніше у мережі було оприлюднено відео падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ.
  • У Міноборони РФ заявили, що на борту літака нібито перебували українські полонені, яких вивозили для обміну.
  • В Міноборони України повідомили, що наразі “з’ясовують інформацію”. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими збирає та аналізує всю необхідну інформацію щодо катастрофи Іл-76.