Ексміністр освіти Дмитро Табачник отримав медаль «учасника спеціальної військової операції» – війни РФ проти України

Війна
Дмитро Табачник, ексміністр освіти і науки України

Засуджений до 15 років в’язниці заочно за державну зраду ексміністр освіти України Дмитро Табачник отримав медаль «учасника спеціальної військової операції» – війни РФ проти України.

Про це повідомляє Історична правда з посиланням на російські опозиційні телеграм-канали.

Медаль “учасника спеціальної військової операції” Табачнику особисто вручив головнокомандувач Сухопутних військ РФ генерал армії Олег Салюков.

Повідомляють, що Дмитро Табачник був у складі групи, яка мала заходити “тимчасовим урядом” до Києва в лютому 2022 року.

На фронтових територіях Табачник був помічений лише один раз – коли приїжджав у гості до гауляйтера окупованої частини Запорізької області Балицького, щоб оформитись радником та отримати відповідний документ.

Як повідомляла СБУ у березні 2024 року, Дмитро Табачник отримав 15 років тюремного ув’язнення заочно і 12 років заочно – колишній очільник Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона. Також у засуджених конфісковано їхнє майно на понад 200 млн грн.

На підставі зібраних доказів суд визнав Табачника та Ворону винними за трьома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Як писав ЦЖР, Дмитро Табачник 10 жовтня 2023 року зареєстрував у Сімферополі ТОВ «Агростандарт» (ИНН 9102292119), яке займатиметься управлінням нерухомістю, орендою та лізингом будівельної, сільськогосподарської та вантажної техніки. Це вже друга фірма, яку ексрегіонал зареєстрував в окупованому Криму.

Дмитро Табачник зареєстрований як індивідуальний підприємець в російській податковій службі в Криму і є засновником трьох компаній. В 2019 році він заснував ТОВ «Лиэль-ФМ» у Москві. У видах діяльності, крім основної – грошове посередництво, також є розведення свиней, гуртова торгівля м’ясом, молоком, яйцями і продуктами із них. Прибуток за 2022 рік – 7,5 млн рублів. 

Усі три фірми Дмитра Табачника очолює Володимир Казюк. З братами Табачниками він співпрацює давно. В 2017 році колишній директор Бахчисарайського хлібозаводу очолив молочну ферму «Крим-Фармінг» у Первомайському районі Криму. Ту саму ферму, яку уряд Миколи Азарова в 2013 році фактично подарував молодшому брату Дмитра Табачника Михайлу. ЦЖР розповідав про цю оборудку у розслідуваннях Табачник-молочник і Табачник-молочник-2. У 2022 році ферма засвітила прибуток у 500 млн рублів.

Будуючи в окупованому Криму бізнес, на інших окупованих територіях України ексрегіонал Дмитро Табачник намагається будувати політичну кар’єру. Він   відзначився участю у проведенні «референдумів» на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей і навіть збирався балотуватись від «Единой России» в окупаційне «заксобраніє» ТОТ Запорізької області, та щось не склалось.