У ЗСУ опублікували відео ударів по окупантах на Зміїному, а також по СПБУ «Таврида»

Новини
Кадр з відео удару по СПБУ «Таврида», горизонтальна стрілка вказує на ракету Harpoon, вертикальна - на «Тавриду» Фото: facebook.com/okPivden

У ЗC України опублікували історію звільнення від російських окупантів острова Зміїний у Чорному морі, а також раніше неопубліковане відео ракетних, артилерійських та авіаударів українських військових по позиціям військ рф на острові. На ньому також є кадри влучання ракети Harpoon в самопідйомну плавучу бурову установку «Таврида», вкраденого в України ДП «Чорноморнафтогаз», на яку російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю.

Подробиці та результати операції зі звільнення Зміїного повідомляє Оперативне командування «Південь».

Як зазначається, операція тривала понад два місяці. Це був цілий комплекс і каскад управлінських рішень, розрахунків сил та засобів, забору даних обстановки та застосування різнорідного озброєння і обладнання, вирахування тактики та стратегії ворога, вибудовування власних, більш ефективних, доцільних, часто нестандартних.

До участі було залучено угруповання різнорідних сил ВМС, ескадрилья Байрактарів, Повітряні сили, ракетні війська і артилерія, підрозділи Держприкордонслужби, СБУ та розвідки, також інші підрозділи зі складу оперативно-стратегічного угруповання військ «Олександрія».

«В операції було кілька етапів. По-перше, це обрізання шляхів логістичного забезпечення, коли уражався корабельно-катерний склад, судна забезпечення і техніка, якою ворог намагався облаштовувати гарнізон. На цьому етапі влучною роботою БПЛА «Байрактар» і з застосуванням партнерської збройної допомоги і вітчизняних технологій було уражено 4 швидкохідних патрульних катери типу «Раптор», швидкісний десантний катер на повітряному каверні типу «Серна», суттєві пошкодження отримав фрегат «адмірал Ессен», а новий сучасний буксир «спасатель Василий Бех» переведений у підводний флот», – розповіли в ОК «Південь».

Тим не менш, за розвідданими, на острів було доправлено близько трьох десятків одиниць техніки: ЗРК «Тор-М2» та ТЗМ до нього, 4 ЗГРК «Панцирь-С1», 2 РСЗВ «Град» та «Торнадо-Г», 1 ББМ, 3 військові автомобілі, 2 дизель-генератори і ще близько півтора десятки об’єктів, ретельно замаскованих сіткою.

Після потоплення крейсера «Москва», який своєю протиповітряною обороною забезпечував прикриття корабельного угруповання в морі, рашисти вирішили створити собі з острова, «стаціонарний крейсер». Але виважене й ретельне вивчення ситуації, потужне планування та підготовка до найактивнішого етапу дали свій результат.

«Раптово і влучно було уражено командний пункт, засоби перешкод та розвідки, які окупаційні війська розташували на вкрадених бурових установках в Одеському газоконденсатному родовищі. Крім самих втрат це справило ще й переконливе враження на ворога щодо відчайдушності та справжніх потужностей сил оборони півдня України», – повідомили в ОК «Південь».

На опублікованому відео є кадри (0:57-1:06 сек.), як запущена українським військами протикорабельна ракети Harpoon влучає в самопідйомну плавучу бурову установку «Таврида», вкраденого в України підприємства «Чорноморнафтогаз», на яку російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю.

Як вказують у ЗСУ, в умовах нанесення противником авіаційних, ракетних ударів, радіоелектронного подавлення, обмеженого маневру своїх артилерійських вогневих засобів мета операції була досягнута шляхом постійного вогневого впливу, порушення логістичного забезпечення між материковою частиною і гарнізоном противника на острові, яке здійснювалося морським шляхом, деморалізацією особового складу противника. Противник залишив Зміїний, знищивши вогневі засоби, які не були уражені.

Всього підтверджено знищення: 3 ЗГРК «Панцирь-С1», 1 ЗРК «Тор-М2» та ТЗМ до нього, 1 РЛС «Мис», 1 РСЗВ «Торнадо-Г», 1 РСЗВ «Град», 1 система РЕБ, 1 маломірний катер, 2 ББМ, 8 одиниць автотехніки, 1 склад боєприпасів.

Як повідомлялося, 20 червня ЗСУ завдали ракетний удар по захопленим під час окупації Криму газодобувним платформам «Чорноморнафтогазу» на шельфі Чорного моря, де пізніше російські військові встановили станції радіолокаційні станції, які використовуються для спостереження за надводною обстановкою. На свердловинах Одеського родовища газу приблизно в 60 км на північний схід від острова Зміїний встановлено три блок-кондуктори (БК-1, 2, 3), там же знаходились дві СПБУ – «Таврида» і «Україна» (незаконно перейменована рф на «Крым-1»).

Після атаки ЗСУ на морські платформи, на які російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю, був серйозно пошкоджений блок-кондуктор БК-1 на Одеському родовищі Чорного моря. При цьому СПБУ «Таврида» та «Україна», які перебували поряд, отримали незначні пошкодженя і залишились на плаву. 22 червня супутник NASA зафіксував продовження пожежі на блок-кондукторі.

У ніч на 26 червня ракетою ЗСУ було завдано удару по СПБУ «Таврида». Вона потрапила у вертолітний майданчик, залишивши діру діаметром близько п’яти метрів.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter