Замість води – білочки. З вини росіян більше місяця в окупованій Любимівській громаді на Херсонщині відсутнє водопостачання

Південь
Вода в селі Василівка Любимівської громади останній рік є лише привозна, але й її люди тут бачать нечасто. Фото квітня 2024 року з окупаційних пабліків.
Вода в селі Василівка Любимівської громади останній рік є лише привозна, але й її люди тут бачать нечасто. Фото квітня 2024 року з окупаційних пабліків.

Більше місяця відсутнє централізоване водопостачання в Любимівській селищній громаді на лівобережній Херсонщині. Окупанти цією проблемою не переймаються взагалі і натомість у своїх офіційних групах пропонують людям милуватися північним сяйвом або білочками. Представники законної влади громади впевнені, що до звільнення лівого берега області води тут не буде взагалі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Про те, що у них більше місяця взагалі відсутнє централізоване водопостачання ЦЖР розповіли мешканці Любимівської селищної громади Каховського району Херсонщини. 

«Місцеві чати переповнені оголошеннями людей, які благають привезти їм воду. Тут активізувались ділки, які заробляють на цьому чималі гроші. Натомість окупаційна влада на чолі з колаборанткою Іриною Добрянською і зрадником Павлом Філіпчуком робить вигляд, що все нормально і в своїх офіційних групах пропонують милуватися північним сяйвом, білочками або якимись клумбами. Часто у нас відключають також світло. Але без нього ще якось прожити можна, а без води – ні», – сказали вони.

За їхніми словами, в Любимівці зараз працює одна свердловина. Люди зранку приходять до неї набрати в різні ємності води. Але багато її не напасешся. Тим більше, що переважно в громаді залишилися люди літнього віку.

Ще гірша ситуація з водою в селі Василівка Любимівської громади. 

Як пояснили представники законної влади Любимівки, відсутність водопостачання пов’язана з нездатністю і небажанням окупантів займатися цим питанням. Різке зниження рівня води в свердловинах після знищення росіянами Каховської ГЕС і Каховського водосховища є лише побічною причиною проблем із водою.

«Справа в тому, що місцеві мешканці не платять за воду, тож місцевому комунальному підприємству взагалі нецікаво її подавати. Крім того, у окупантів зараз взагалі відсутні запасні частини або необхідне устаткування для нормальної роботи свердловин. Тому, дійсно, людям доводиться самостійно набирати воду у єдиної діючої тут – і то далеко не кожного дня – свердловини. Або ж купувати її у підприємців. Але навіть у них багато води не придбаєш», – прокоментував Сергій Коновалов, начальник Любимівської селищної військової адміністрації.

На його думку, проблеми з водою в громаді тепер будуть постійними до повного звільнення лівого берега від російських загарбників. 

Водночас Сергій Коновалов запевнив, що після звільнення законна влада зможе вирішити проблему з водопостачанням за 2-3 дні.

Як повідомляв ЦЖР, через проблеми з водою страждає село Малокаховка сусідньої Каховської громади. Місцевий гауляйтер Роман Назаров на прізвисько «Муха» стверджує, що всі зусилля окупантів з поглиблення наявних тут свердловин не дають жодних результатів: води немає.

Через це окупанти забороняють висаджувати і поливати городи мешканцям громад, розташованих на узбережжі колишнього Каховського водосховища на лівобережній Херсонщині.

Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук звинуватив окупаційний водоканал Херсонської області у перебоях з водопостачанням у східній частині міста, а також у селах Малокаховка, Василівка і Любимівка.