На захопленому рф Одеському родовищі обстріляна морська платформа «Чорноморнафтогазу», імовірно ракетою

Новини
СПБУ «Таврида» з встановленою на неї російськими військовими РЛС «Нева» на Одеському родовищі Фото: Facebook Michael Gonchar

У Чорному морі обстріляна, імовірно ракетою ЗСУ, самопідйомна плавуча бурова установка СПБУ «Таврида», вкрадена росією в України підприємства «Чорноморнафтогаз», на яку російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю.

Про це пише в Telegram Baza.

За даними каналу, удар був завданий сьогодні вночі. Снаряд потрапив у вертолітний майданчик, залишивши дірку діаметром майже п’ять метрів.

Офіційний канал України Ukraine NOW повідомляє, що в районі Одеського газоконденсатного родовища зафіксовано активність пошуково-рятувальних суден рф.

«Імовірно – проведення евакуації персоналу внаслідок надзвичайної ситуації на одній з платформ. Дані уточнюються».

Після атаки ЗСУ на морські платформи вкраденого росією в України підприємства «Чорноморнафтогаз», на які російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю, був серйозно пошкоджений блок-кондуктор БК-1 на Одеському родовищі Чорного моря. При цьому самопідйомні плавучі бурові установки «Таврида» та «Україна», які перебували поряд, отримали незначні пошкодженя і залишаються на плаву. 22 червня супутник NASA зафіксував продовження пожежі на блок-кондукторі.

На свердловинах Одеського родовища газу приблизно в 60 км на північний схід від острова Зміїний встановлено три блок-кондуктори (БК-1, 2, 3), там же знаходились дві самопідйомні плавучі бурові установки – «Таврида» і «Україна» (незаконно перейменована рф на «Крым-1»).

«Під час атаки серйозні ушкодження отримав блок-кондуктор БК-1, встановлений на восьми свердловинах. Судячи з усього, удар пошкодив газопровід, який іде від блок-кондуктора до Голіцинського родовища і далі – до Глібовського підземного газосховища в окупованому Криму. Бурову установку «Таврида», яка стояла біля БК-1 зірвало з місця, але вона на плаву. А на СПБУ «Україна» зрізано вежу, на якій росіянами були встановлені засоби радіоелектронної розвідки», – повідомила Валентина Самар у програмі «Питання національної безпеки», посилаючтись на власні джерела у різних відомствах. 

Як повідомлялося, 20 червня ЗСУ завдали ракетний удар по захопленим під час окупації Криму газодобувним платформам «Чорноморнафтогазу» на шельфі Чорного моря, де пізніше російські військові встановили станції радіолокаційні станції, які використовуються для спостереження за надводною обстановкою. Найсильнішим був перший удар по блок-кондуктору БК-1.

Морський експерт, керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко вказує, що на морських платформах та блок-кондукторах вкраденого росією в України підприємства «Чорноморнафтогаз» російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю підводної, надводної та повітряної обстановки, що охоплюють весь український сектор Чорного моря. Саме тому командуванням ЗС України було ухвалено рішення про нанесення по них ракетних ударів.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter