Станіслав Білий

Статті автора (8)
07.07.2017
Освітній коридор для кримчан

Цього року у Криму випускаються більше 11 тисяч школярів. Більша частина випускників, як правило, лишається продовжувати навчання вдома, у Криму, хоча знають – дипломи вишів анексованого РФ півострова не визнають ніде в світі, окрім самої Росії, Казахстану, Північної Кореї та невизнаної Абхазії. До Росії за вищою освітою, попри  пільги,  щороку їде в середньому лише півтори…

06.07.2017
Біометричні паспорти для кримчан: ніяких нових обмежень. Отримуйте!

З отриманням Україною безвізового режиму з країнами Євросоюзу мешканці окупованих та непідконтрольних територій стали частіше їздити до органів міграційної служби за отриманням закордонних паспортів. Власне, і мешканці вільних територій стоять за ними у довгих чергах. За законом, процедура отримання біометричних паспортів для всіх громадян України однакова. Однак, у зв’язку з неможливістю доступу до архівів на…

16.06.2017
Влада
Кримські силовики у Херсоні. Перші результати

Незважаючи на те, що рішення про відтворення на материковій частині України кримських правоохоронних структур було ухвалене РНБО ще навесні 2014 року, виконувалось воно непоспіхом. При цьому структури виявились розкиданими по усій країні.  Робота прокуратури автономії була відновлена у червні 2014-го у Києві, главку МВС – більш ніж через рік – у серпні 2015 го року…

29.05.2017
Єврокошти для переселенців-2. З кого питати?

Європейський союз виділив 800 тис. євро на проект «Активізація територіальної громади Херсону для подолання проблем вимушених переселенців», який передбачав ремонтні роботи у трьох гуртожитках Херсона та освітні програми для внутрішньо переміщених осіб із Криму та Донбасу. Проект реалізовувала міська влада разом із місцевими громадськими організаціями. У першій частині розслідування херсонських кореспондентів Центру журналістських розслідувань розповідалось…

20.04.2017
Старі схеми на нових підрядах

Щороку на ремонти комунальних будівель на Херсонщині виділяються десятки мільйонів гривень із бюджетів різних рівнів. Зробити їх використання прозорим покликані тендерні процедури. Але і корупційних ризиків у цьому процесі достатньо, бо існують роками напрацьовані схеми: від подрібнення держзамовлення на дотендерні суми –  до використання дешевших будівельних  матеріалів. Застосування цих схем можна побачити і на прикладі…

06.04.2017
Суд для судна

Перше арештоване за захід до закритого порту окупованого Криму судно «Kanton» вже два роки стоїть біля причалу Херсонського морпорту. Чекає на вирок суду у справі його капітана – турка Дюндара Озюнтюрка, яким вирішиться і доля самого сухогруза. У порту Херсона вже підрахували, скільки могли б заробити, якби справа була розслідувана швидко, а судно конфісковане  –…

17.03.2017
«Золота» дамба – мішки з піском. 0:3

19 квітня 2016 року на 107 кілометрі Північно-Кримського каналу мало завершитись будівництво  капітальної дамби. Вона потрібна для перекриття подачі води до окупованого Криму та істотного збільшення площ зрошуваних земель на Херсонщині. Виділені урядом 50 млн гривень закінчились, термін будівництва збігл майже рік тому, а дамба і досі не здана в експлуатацію. Велику дніпровську воду на…

09.03.2017
На що партії витрачають бюджетні кошти

В Україні присутні майже всі різновиди політичної корупції – від кумівства до зловживання владою задля збагачення. Але майже всі вони беруть свій початок в діяльності політичних партій. Непрозоре фінансування не дозволяє виборцю побачити,  хто саме вкладає кошти у ту чи іншу політичну партію і кому обраний депутат завдячує своєю перемогою. Зламати політичну корупцію покликана практика…