Siemens подала позов про повернення своїх турбін з Криму

Новини
Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

Німецький концерн Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» (структура «Ростех») і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін».

У картотеці справ не повідомляється, в зв’язку з чим поданий позов, але в прес-службі Siemens сказали, що вони вимагають «запобігти подальшим поставки до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань», передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на “Медуза”.

Йдеться про турбінах, які були зроблені спільним підприємством в Петербурзі і потім куплені «Технопромекспорт».

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій.

6 липня у німецькому концерні Siemens заявили, що не укладали контракту з російською держкомпанією «Технопромекспорт» на поставку газових турбін в окупований Крим.

У російському дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для ТЕС, що будуються в анексованому Криму, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим для ТЕС, які будуються на півострові, і проводить з цього приводу розслідування.

8 липня Reuters повідомив, одна з компаній, задіяних в установці і пусконалагодженні турбін на ТЕС в окупованому Криму – російське ЗАТ «Інтеравтоматика», в якому, за офіційними даними, німецький концерн Siemens володіє 45,7% акцій.

Ще дві турбіни і два генератора Siemens доставлені в окуповану Феодосію морем з порту Кавказ. Цілком ймовірно, вони призначені для споруджуваної Сімферопольської ТЕС. Такий же комплект обладнання для Севастопольської ТЕС був помічений в севастопольському порту в Камишовій бухті.