У РФ главу пов’язаного з Siemens підприємства затримали за розголошення держтаємниці – ЗМІ

Роман Філіппов, генеральний директор «Силових машин», затриманий в російському Санкт-Петербурзі співробітниками Федеральної служби безпеки. Інформація про затримання Романа Філіппова надійшла на тлі скандалу навколо постачання турбін марки Siemens в знаходиться під санкціями окупований Крим.

Про це повідомляє російське видання «Фонтанка», передає Центр журналістських розслідувань.

Приводом для інтересу правоохоронних органів до топ-менеджеру, за інформацією видання, стала підозра в розголошенні держтаємниці.

Турбіни SGT5-2000E, за інформацією видання, виробляються петербурзькою компанією «Сіменс Технології газових Турбін» (СТГТ) – спільне підприємством Siemens і ВАТ «Силові машини».

Німецька і російська компанії в 2011 році підписали угоду про створення спільного підприємства з виробництва та сервісу великих газових турбін. Підприємство має назву «Сіменс Технології газових Турбін» (СТГТ), 65% в ньому належить Siemens, 35% – «Силовим машинам». Розташоване воно в Горелово на вулиці Сіменса. Найбільш затребуваною продукцією є турбіни SGT5-2000E і SGT5-4000F.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій.

6 липня у німецькому концерні Siemens заявили, що не укладали контракту з російською держкомпанією «Технопромекспорт» на поставку газових турбін в окупований Крим.

У російському дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для ТЕС, що будуються в анексованому Криму, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим для ТЕС, які будуються на півострові, і проводить з цього приводу розслідування.

8 липня Reuters повідомив, одна з компаній, задіяних в установці і пусконалагодженні турбін на ТЕС в окупованому Криму – російське ЗАТ «Інтеравтоматика», в якому, за офіційними даними, німецький концерн Siemens володіє 45,7% акцій.

Ще дві турбіни і два генератора Siemens доставлені в окуповану Феодосію морем з порту Кавказ. Цілком ймовірно, вони призначені для споруджуваної Сімферопольської ТЕС. Такий же комплект обладнання для Севастопольської ТЕС був помічений в севастопольському порту в Камишовій бухті.

Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» (структура «Ростех») і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine