МЗС України вимагає від РФ скасувати незаконний вирок українцю Балуху

МЗС України висловило протест у зв'язку з винесеним 4 серпня в окупованому Криму незаконним вироком про позбавлення волі українського активіста Володимира Балуха і вимагає від Росії скасувати це рішення.

Як передає Центр журналістських розслідувань, про це йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, опублікованому на його сайті.

«Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв’язку з винесенням псевдо-судом російського окупаційного режиму в АР Крим вироку у справі громадянина України Володимира Балуха. Засудивши українця під сфабрикованим приводом до майже 4 років позбавлення волі виключно за його свідому громадянську позицію і мирний супротив незаконній окупації його рідної землі, Росія вкотре продемонструвала світові свою цинічну зневагу до прав людини, свобод та людського життя загалом», – відзначили в відомстві.

У МЗС також нагадали, що як держава-окупант РФ знехтувала і ключовими положеннями міжнародного гуманітарного права і вимогою Генасамблеї ООН, викладеної в резолюції ГА ООН «Ситуація з правами людини в АР Крим та м.Севастополь (Україна)».

Як вказується, в Україні також розглядають справу Володимира Балуха як черговий факт порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

«Вимагаємо від російської сторони негайно скасувати це антигуманне і безпідставне судове рішення та припинити будь-яке переслідування громадянина України Володимира Балуха», – заявили в МЗС України.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року в окупованому Криму в селі Серебрянка Роздольненського району співробітники ФСБ провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку Балуха нібито виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

12 грудня «Раздольненський райсуд» Криму обрав запобіжний захід Балух у вигляді взяття під варту строком на 30 діб. 14 грудня слідчий в присутності адвоката пред’явив Балух звинувачення за ч.1 ст.222 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і ч. 1 ст.222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) КК РФ.

16 березня 2017 року в «Раздольненському райсуді» почався розгляд по суті справи проти Володимира Балуха.

1 серпня на судовому засіданні «прокурор» запросив для Балуха покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років і один місяць в колонії загального режиму. Захист вказав, що заборонені предмети Балуху були підкинуті і виказав сподівання на його виправдання.

4 серпня «Раздольненський райсуд» засудив українського активіста Володимира Балуха за звинуваченням в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів. Захист Володимира Балуха має намір оскаржити вирок.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine