Здоров’я політв’язня Балуха в Криму постійно погіршується – Скрипник

Стан здоров'я політв'язня Володимира Балуха, якого засудили в Криму, постійно погіршується.

Про це заявила на прес-конференції в Києві 9 серпня глава Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає Центр журналістських розслідувань.

За її словами, Балух необхідна медична допомога, але він не отримує її, як і інші політв’язні, які знаходиться в «страшних умовах» в СІЗО анексованого Криму.

Ольга Скрипник додала, що Віктор Балух та його близькі, дружина і мати, потребують підтримки.

«Найбільш морально вбиває його то, що він не може бути поруч зі своєю мамою, яка потребує опіки, яка дуже сумує за свого сина. Колись вона втратила чоловіка через Радянського Союзу, а тепер Росія забирає у неї сина, і це великий біль для Виладіміра Балуха», – сказала Скрипник.

Як повідомлялось, 4 серпня «Раздольненський райсуд» засудив Володимира Балуха за звинуваченням в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів. Захист активіста має намір оскаржити вирок.

8 грудня 2016 року в окупованому Криму в селі Серебрянка Роздольненського району співробітники ФСБ провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку Балуха нібито виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

В червні 2017 року прокурор АРК Гюндуз Мамедов повідомив, що прокуратура розглядає тяжкі злочини проти громадян в Криму, що здійснюються представниками країни-окупанта, як порушення міжнародного гуманітарного права. У зв’язку з цим раніше відкриті кримінальні виробництва за фактами вбивств, нападів, переслідування і незаконного позбавлення волі активістів на півострові будуть перекваліфіковані або доповнені статтею 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни).

МЗС України висловило протест у зв’язку з винесеним 4 серпня в окупованому Криму незаконним вироком про позбавлення волі українського активіста Володимира Балуха і вимагає від Росії скасувати це рішення.

Правозахисники наполягатимуть на тому, щоб в санкційні списки включали всіх фігурантів справи незаконно засудженого в Криму українця Володимира Балуха.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine