Політв’язня Володимира Балуха почав бити начальник ІТТ в Криму – адвокат

Адвокат українського політв'язня Володимира Балуха подав скаргу в «поліцію» окупованого Криму на дії начальника ІТТ в селищі Роздольне Валерія Ткаченко.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

«Він намагався провести незаконні дії щодо Володимира, а саме вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це зафіксовано на відео в ІТТ», – повідомив захисник політв’язня.

Адвокат подав заяви про протиправні дії начальника ІТТ в поліцію. За його інформацією, в цілому всі інші співробітники ІТТ намагаються дотримуватися норм закону, а начальник ІТТ дозволяє собі хамство і порушення законів.

Нагадаємо, 24 квітня українець Балух заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку начальника ІТТ в Роздольному. Минулі заяви про його протиправних діях були проігноровані місцевою поліцією. У захисту є серйозні побоювання вважати, що новий факт правопорушень також залишиться безкарним.

9 серпня голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що стан здоров’я політв’язнів Володимира Балуха, якого засудили в Криму, постійно погіршується.

Як повідомлялось, 4 серпня «Раздольненський райсуд» засудив Володимира Балуха за звинуваченням в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів. Захист активіста має намір оскаржити вирок.

8 грудня 2016 року в окупованому Криму в селі Серебрянка Роздольненського району співробітники ФСБ провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку Балуха нібито виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

В червні 2017 року прокурор АРК Гюндуз Мамедов повідомив, що прокуратура розглядає тяжкі злочини проти громадян в Криму, що здійснюються представниками країни-окупанта, як порушення міжнародного гуманітарного права. У зв’язку з цим раніше відкриті кримінальні виробництва за фактами вбивств, нападів, переслідування і незаконного позбавлення волі активістів на півострові будуть перекваліфіковані або доповнені статтею 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни).

МЗС України висловило протест у зв’язку з винесеним 4 серпня в окупованому Криму незаконним вироком про позбавлення волі українського активіста Володимира Балуха і вимагає від Росії скасувати це рішення.

Правозахисники наполягатимуть на тому, щоб в санкційні списки включали всіх фігурантів справи незаконно засудженого в Криму українця Володимира Балуха.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine