У Києві пройде вечір на підтримку Ільмі Умерова і родичів політв’язнів в Криму

У Києві в суботу, 30 вересня, пройде вечір на підтримку незаконно засудженого заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і родичів політв'язнів в окупованому Криму.

Організаторами заходу виступили Меджліс, ДП «Кримський Дім» та громадська організація «КримSOS», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію на сторінці в Facebook ДП «Кримський Дім».

«Меджліс кримськотатарського народу, «Кримський Дім» і «КримSOS» запрошують всіх небайдужих відвідати вечір на підтримку Ільмі Умерова і родичів незаконно засуджених за політичними мотивами в окупованому РФ Криму», – йдеться в повідомленні.

Вечір під назвою «Київська Кримська солідарність» відбудеться в стінах «Кримського Дому» за адресою вул. М. Омеляновича-Павленка, 9. Початок о 15:30.

Планується спілкування з Ільмі Умеровим, його дочкою Айше Умеровою, сім’ями інших політичних в’язнів, які перебувають в Криму і активістами ініціативи «Кримська солідарність».

Як повідомлялось 27 вересня, в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні і на 2 роки заборонив займатися публічною діяльністю. При цьому прокурор» запросив покарання для Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що з огляду на стан здоров’я заступника Ільмі Умерова, рішенням окупаційного російського «суду», Росія і її президент Володимир Путін фактично засудили його до смерті.

В прокуратурі АРК заявили, що всіх осіб, причетних до незаконного переслідування в окупованому Криму Ільмі Умерова, чекає невідворотнє покарання. Наразі слідством встановлено прізвища двох «суддів»: яка назначила психіатричну експертизу Умерову та який виніс йому незаконний вирок; п’яти прокурорів, з яких щодо одного прокуратурою автономії до суду скеровано обвинувальний акт; а також оперативних працівників, слідчого та інших.

Євросоюз і ПАРЄ засудили вирок, винесений Ільмі Умерову, і вимагають від РФ його скасувати.

28 вересня захист оскаржив вирок Ільмі Умерову.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine