«Суд» в Криму почав повторно розглядати справу українського політв’язня Балуха

У «Роздольненському районному суді» окупованого Криму почався судовий процес у справі Володимира Балуха, обвинуваченого в незаконному придбанні та зберіганні вибухових речовин і боєприпасів.

Головуючим суддею нового процесу над Балухом призначена суддя Олена Тедеєва, держзвинувачення представляє прокурор Корольов, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Крим.Реаліі.

Балуха звинувачують у купівлі та зберіганні на горищі будинку в селі Серебрянка Роздольненського району 89 патронів і п’яти тротилових шашок, знайдених під час обшуку співробітниками ФСБ.

«Балух в невстановлений час в невстановленому місці при невстановлених слідством обставин придбав 89 патронів до нарізної вогнепальної зброї 5,45 на 39», – зачитав прокурор звинувачення.

Балух провину заперечує і наполягає на тому, що боєприпаси і вибухівку йому підклали під час обшуку, а його переслідування за проукраїнську позицію носить політичний характер.

«Я однозначно не визнаю себе винним. На якій підставі в обвинувальному висновку зазначено 89 патронів, якщо в матеріалах справи йдеться про 19 гільзах і 70 патронах. Що за фальсифікації? Це повна маячня », – висловив своє ставлення до звинувачення Балух.

Нагадаємо, 4 серпня 2017 року «Роздольненський райсуд» засудив Володимира Балуха за звинуваченням в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів.

МЗС України висловило протест у зв’язку з винесеним незаконним вироком про позбавлення волі українського активіста і зажадало від Росії скасувати це рішення.

Правозахисники наполягатимуть на тому, щоб в санкційні списки включали всіх фігурантів справи незаконно засудженого в Криму Володимира Балуха. Вони відзначають, що стан здоров’я політв’язня постійно погіршується.

22 серпня в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця.

2 жовтня «Верховний суд Криму» скасував вирок Володимиру Балуху та відправив його кримінальну справу на новий судовий розгляд в іншому складі суду. При цьому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для Балуха залишається в силі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine