Віджаті в Сімферополі у УПЦ КП приміщення окупанти віддадуть «Минимущества» Криму

«Міністерство майнових і земельних відносин» окупованого Криму має намір використовувати для власних потреб приміщення, що раніше належали Українській православній церкві Київського патріархату, в які в серпні 2017 року увірвався російський спецназ.

Про це повідомляє заявила глава «міністерства» Анна Анюхина, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт «Кримінформ».

За її словами, приміщення в будівлі по вулиці Севастопольська, 17-а в Сімферополі, відремонтують і розмістять там співробітників міністерства.

«У наступному році ми плануємо провести ремонт, щоб оптимізувати розміщення посадових осіб міністерства, тому що ми зараз знаходимося за чотирма різними адресами», – розповіла Анюхина.

1 вересня Аксьонов скасував заплановану зустріч з Архієпископом Сімферопольськими Кримським УПЦ КП Климентом.

Вранці 31 серпня в Криму в Сімферополі російські силовик заблокували Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги Української православної церкви Київського патріархату, розташований в центрі міста.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент біля заблокованого храму в СімферополіФото: Facebook Andrii Klymenko

Нагадаємо, на початку 2016 року Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського патріархату за рішенням «Арбітражного суду Республіки Крим» позбавили частини приміщення в центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.

14 червня 2016 року «Апеляційний суд Севастополя» зобов’язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити «Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.

8 листопада 2016 року в Сімферополі представники так званого «Фонду майна Криму» намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент закликав світову спільноту захистити національні, культурні та релігійні права громадян України в Криму.

Климент вимагає від кримського управління ФСБ РФ розслідувати дії силовиків, які блокували храм святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в Сімферополі 31 серпня, а також забезпечити безпеку прихожан.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine