У Криму «суд» скасував рішення про утримання під вартою Володимира Балуха до 16 січня

«Верховний суд» окупованого Криму задовольнив апеляційну скаргу сторони захисту українського активіста Володимира Балуха і скасував рішення «Роздольненського районного суду» півострова про його арешт до 16 січня 2018 року. Згідно з попереднім рішенням «суду», Балух буде перебувати в СІЗО до 4 грудня.

Володимир Балух на «суді» Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням інформацію на Кримськоїу правозахисної групи.

«Закінчилося засідання за скаргою адвоката Тараса Омельченко на рішення «Роздольненського районного суду» від 24 жовтня 2017 року. Тоді «суддя» Тедеєва Олена Анатоліївна прийняла рішення залишити без зміни міру запобіжного заходу у відношенні політв’язня Володимира Балуха, згідно з яким українця незаконно залишили під вартою до 16 січня 2018 року. «Верховний суд» Криму скаргу адвоката задовольнив і скасував рішення «судді» Тедеєва. Таким чином, в силі залишається попереднє рішення про термін утримання під вартою до 4 грудня», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 4 серпня 2017 року «Раздольненський райсуд» засудив Володимира Балуха за звинуваченням в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів.

22 серпня в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця.

2 жовтня «Верховний суд Криму» скасував вирок Володимиру Балуху та відправив його кримінальну справу на новий судовий розгляд в іншому складі суду. При цьому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для Балуха залишається в силі.

7 листопада у «Роздольненському райсуді» почався повторний розгляд справи Володимира Балуха, обвинуваченого в незаконному придбанні та зберіганні вибухових речовин і боєприпасів.

10 листопада Балух на засіданні «суду» стало погано, йому викликали швидку допомогу і відвезли в Роздольненську райлікарню.

16 листопада Володимир Балух на засіданні «Роздольненського районного суду» звернувся з вимогою випустити його з-під арешту, оскільки за час перебування в СІЗО у нього значно погіршився стан здоров’я.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine