У Москві суд відмовив СП Siemens в позові до дочок «Ростеху» про повернення турбін з Криму

Новини
Фото: Reuters

Арбітражний суд Москви відмовив ТОВ «Сіменс технології газових турбін» – спільному підприємству німецького концерну Siemens і АТ «Силові машини» – в позові до двох структур держконцерну «Ростех» – ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – про повернення німецьких турбін, незаконно переміщених в окупований Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію агентства Інтерфакс.

«У задоволенні позовних вимог відмовити», – сказала суддя Аюна Цидипова.

На початку засідання суд відмовив «Технопромекспортам» в прийнятті до провадження зустрічного позову, а «Сіменс технології газових турбін» – в зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням по іншому судовому акту, ухваленому в грудні 2017 року. Арбітражний суд Москви 14 грудня відмовив Siemens в позові до ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» з приводу незаконного, як вважає позивач, переміщення турбін в Крим.

У своєму позові СП «Сіменс технології газових турбін» вимагало повернути йому турбіни, виготовлені для ТЕС в Тамані, але в підсумку поставлені в Крим в порушення санкцій ЄС і пунктів договору.

Представник «Сіменс технології газових турбін» заявив на судовому засіданні, що оскаржувана угода «укладена під впливом обману», а відповідач є недобросовісним покупцем. У зв’язку з цим контракт повинен бути визнаний недійсним, а майно повернуто. Якби позивачеві було відомо, що турбіни будуть спрямовані до Криму, то контракт б укладений не був, підкреслив він.

Він також додав, що компанія дізналася про переміщення турбін в Криму влітку 2017 року із повідомлень ЗМІ. При цьому відповідачі ці дані не спростували.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

8 вересня СП «Сіменс технології газових турбін» подало до Арбітражного суду Москви позов до двох структур держконцерну «Ростех» – ТОВ «ВО «Технопромекспорт» і ВАТ «ВО «Технопромекспорт», які, як вважають в Siemens, поставили її газові турбіни в обхід європейських санкцій до окупованого Криму.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».