СП Siemens і «Силових машин» подало позов до «дочок» «Ростеха» за постачання турбін до Криму

Новини
Фото: Siemens Pressebild

Спільне підприємство (СП) німецького концерну Siemens і підприємства «Силові машини» – «Сіменс технології газових турбін» подало до Арбітражного суду Москви позов до двох структур держконцерну «Ростех», які, як вважають в Siemens, поставили її газові турбіни в обхід європейських санкцій в окупований Крим.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію картотеки арбітражних справ на російському порталі «Електронне правосуддя».

Як вказується, СП «Сіменс технології газових турбін» подало до Арбітражного суду Москви позов проти двох структур держконцерну «Ростех» – ТОВ «Зовнішньоекономічне об’єднання «Технопромекспорт» і ВАТ «Зовнішньоекономічне об’єднання «Технопромекспорт».

Позовна заява була подано 8 вересня 13 вересня воно було зареєстровано. Текст позову не опублікований, тому суть претензій німецької компанії поки не відома.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

Ще дві турбіни і два генератора Siemens були незаконно доставлені в окуповану Феодосію морем з порту Кавказ компанією СОВФРАХТ.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим і проводить з цього приводу розслідування.

8 липня Reuters повідомив, одна з компаній, задіяних в установці і пусконалагодженні турбін на ТЕС в окупованому Криму – російське ЗАТ «Інтеравтоматика», в якому німецький концерн Siemens володіє 45,7% акцій.

Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

Арбітражний суд Москви відмовився заарештувати в забезпечення позову концерну Siemens чотири газотурбінні установки (ГТУ) німецької компанії, які незаконно були доставлені в окупований Крим.