У РФ суд відмовився розсекречувати указ Путіна про звільнення Умерова та Чийгоза

Адвокату Миколі Полозову відмовили в прийнятті позовів, поданих у зв'язку з засекречуванням документів, на підставі яких в окупованому Криму були звільнені з ув'язнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на повідомлення адвоката.

«В кінці грудня минулого року я подав два адміністративні позови від імені Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова до адміністрації президента Росії Путіна. Суть позовів стосувалася відмови адміністрації Путіна надати інформацію про укази президента про помилування Чийгоза і Умерова за запитом сторони захисту. Оскільки на поточний момент правовий статус Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова в Росії і підконтрольних їй територіях так і не визначений», – пояснив адвокат.

У зв’язку з тим, що Полозов через майже місяць так і не отримав відповідь, він звернувся до суду.

«Ще 27 і 29 грудня суддя Тверського районного суду Любов Виноградова винесла дві ухвали про відмову в прийнятті адміністративних позовів. Незважаючи на те, що свою адресу для листування з судом я вказував визначення і всі докладені до позовів документи суддя направила до Криму. І вони, по всій видимості, не ще дійшли. Тому я отримав копії цих визначень і ознайомився з ними».

Адвокат заявив, що в суді відмовилися приймати позови до Адміністрації Путіна, пославшись на «недоторканність і імунітет російського президента від судового переслідування».

«Іншими словами, суддя Тверського районного суду пояснила, мовляв, не ваше холопське справа, які рішення щодо вас приймає цар і його бояри, не смійте турбувати їх. Прийняли, значить, так треба було. Знайте своє місце. Так справа, звичайно не піде. (…) Ці незаконні ухвали я оскаржу. Ми і не мали ілюзій, що в російських судах можна домогтися справедливості. Однак пройти всі ці інстанції необхідно для звернення в міжнародні судові органи», – підкреслив Полозов.

Нагадаємо, 11 вересня 2017 року «Верховний суд Республіки Крим» засудив заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Його звинуватили в «організації масових заворушень» під час мітингу біля Верховної Ради АРК за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року, напередодні окупації Криму Росією. 

27 вересня, в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні і на 2 роки заборонив займатися публічною діяльністю. в закликах «до порушення територіальної цілісності РФ»

25 жовтня засуджених окупантами в Криму Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза видали Туреччині. 26 жовтня вони зустрілися в Анкарі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прилетіли з Анкари до Києва. Заступники голови Меджлісу зустрілися з президентом України Петром Порошенко, який нагородив їх орденами «За заслуги». Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Умеров і Чийгоз будуть жити і працювати в Києві.

Туреччина видала Росії підозрюваних у шпигунстві громадян РФ Олександра Смирнова і Юрія Анісімова в обмін на звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine